Z jakich powodów budowanie domowej siłowni powinno się rozpocząć od atlasu

Z pewnością posiadanie w domu dobrze wyposażonej siłowni to duży komfort. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna być zbudowana? Fundamentem każdej siłowni, również własnej na pewno są atlasy do ćwiczeń. Przyrząd ten umożliwia trening siłowy właściwie wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową.
Odzież sportowa
Autor: Adidas
Treści źródłowe: Adidas
Atlas do siłowni łączy w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni należy rozpocząć od atlasu (atlasy do ćwiczeń).

Nie ociągaj się - naciśnij ten link hamownia wrocław cena i ciesz się opublikowanymi tam świeżymi tekstami. Zapewne pogłębią one Twą wiedzę na ten temat.

Zajmuje on dość niedużo miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym atutem w przypadku, jeśli siłownia ma zostać umieszczona w domu. Dodatkiem do atlasu może być też trenażer. Przyrząd ten można zamocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na trening ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Prócz urządzeń siłowych, warto zatroszczyć się też o sprzęty z grupy fitness, w celu utrzymania poprawnej kondycji. W tym wypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i wybrać pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnia Reebok pozwala na tradycyjne bieganie w wygodnych, domowych warunkach. Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują także partie mięśni łydek, ud oraz pośladków.


Inni czytali też

Może trzeba jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Bardzo popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”

Rowerek treningowy (rowerki treningowe w o2market) natomiast udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie oparta jest na biegu, jednakże w trakcie ćwiczeń angażowane są także ramiona, co odciąża stawy kolanowe oraz biodra. Orbitrek przyczynia się zatem także do pracy nad mięśniami ramion. Co należy wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy orbitrek, trzeba zadecydować samodzielnie.
22-04-19 07:01:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.