Urządzenia do fitness do mieszkania

Niewątpliwie posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Trzeba jednakowoż odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego domowa siłownia powinna się składać?Fundamentem każdej siłowni, również własnej jest atlas wielofunkcyjny.

ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni
Autor: JBLM MWR
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Przyrząd ten pozwala na trening siłowy właściwie wszystkich partii mięśni. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, a także ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo taki: sprzęt do domowej siłowni) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia różnych urządzeń treningowych, stąd właśnie jego szeroka funkcjonalność.

Inni czytali też

Może trzeba jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”


siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba zacząć od atlasu. Zajmuje on stosunkowo mało miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym plusem w przypadku, jeśli siłownia siłownia węgorzewo ma zostać umieszczona w domu.

Uzupełnieniem atlasu jest chociażby gryf łamany. Przyrząd ten można zamocować właściwie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj potrzebny będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na ćwiczenie ramion, pleców, a także brzucha i klatki piersiowej.

Prócz sprzętów siłowych, wypadałoby zatroszczyć się także o sprzęty z kategorii fitness, dla utrzymania poprawnej kondycji. W tym wypadku sprawa jest łatwa – wystarczy zdecydować i wybrać pomiędzy orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania umożliwiają zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni modelują też mięśnie łydek, ud i pośladków. Orbitrek kettler (o2market - oferta orbitreków magnetycznych) natomiast daje trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednakowoż w trakcie treningu angażowane są też ramiona, co odciąża stawy kolanowe i biodra. Orbitrek przyczynia się więc też do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, czy może orbitrek, należy zdecydować samodzielnie.
23-09-03 07:01:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.