Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?

Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety
Autor: jerine / http://www.flickr.com


Bieżnia treningowa Bardzo popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez problemów w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Trenując na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten rodzaj bieżni umożliwia lżejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Co więcej możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie da się powiedzieć o bieżni magnetycznej.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam kettlebell regulowany odmienne wiadomości na przedstawiany temat, które będą podobnie wciągające.

Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie pracowało długo. Należy tu zaznaczyć, iż bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia najwyższą jakość swych urządzeń.

Orbitrek Może należy jednak pomyśleć nad zakupem orbitreku? Te urządzenia posiadają mnóstwo zalet, które wypadałoby docenić. Orbitrek mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko kontuzji. Ponadto, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeżeli nie chcielibyśmy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, dobrym wyborem jest orbitrek magnetyczny. To urządzenie z reguły jest mniej kosztowne od trenażerów innego rodzaju, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.


Inni czytali też

Jakiego typu sprzęt nabyć - atlas czy trenażer

Odzież sportowa
Autor: Adidas
Treści źródłowe: Adidas
Domowy trening – bieżnia, czy orbitrek?
Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”
Autor: G.S.
21-10-27 07:01:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.