Fotograf produktów - czy to dobry zawód

Setki przyszłych fotografów myśli najczęściej o zaczęciu kariery jako fotograf ślubny. Nie jest to zły pomysł, jednak zaczęcie kariery w tego typu dziale wiąże się z ogromną konkurencją. O wiele łatwiej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.

Fotografia
Autor: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Przykładem tego typu niszy jest fotografia produktów. Jest to wąska dziedzina szerszej jaką jest fotografia reklamowa (więcej pod adresem). Jak powszechnie wiadomo, przedsiębiorstwa przeznaczają wielkie pieniądze na reklamę i na promocję swoich wyrobów. Może to być reklama w formie papierowej, małych czasopism, w prasie bądź internecie. W każdej z tych form niezbędna jest fotografia produktu, bo jak mówi stare porzekadło jedna fotografia jest warta więcej niż niż tysiąc słów. Atrakcyjna fotografia produktu zwraca uwagę i przedstawia produkt jak dobrze to możliwe. Jest to sposób na zwiększenie sprzedaży, przez to firmy szukają doświadczonych w temacie fotografów.

Najlukratywniejsze są zlecenia na fotografie produktów od wielkich spółek, ale na początku kariery należy zacząć od czegoś skromniejszego. Z pewnością są lokalne centra handlowe, które dostarczają co weekend gazetki promocyjne. Dobrze tam zgłosić się ze swoją ofertą. Innym pomysłem jest odwiedzenie miejscowych agencji reklamowych i zaprezentowanie własnego portfolio i umiejętności. Takie agencje najczęściej są otwarte na współprace z młodymi osobami. To jest możliwość, by właśnie sprzedać się na lokalnym rynku i co ważne – zdobyć doświadczenie.dalej moskitiery marki moskitiery markiMając doświadczenie będziemy mogli próbować się przebić dalej.

Fotografia produktów to nie jedyna nisza, popularny jest ostatnio np. lookbook . W tym artykule chcieliśmy zwrócić uwagę, że warto próbować się wyspecjalizować w określonej działalności. Łatwiej i szybciej zostać można ekspertem w wąskiej działce niż specjalistą od wszystkiego. Aby jednak osiągnąć ekspercki poziom, trzeba zacząć od rynku lokalnego i tam zdobywać pierwsze szlify i cenne doświadczenie. Gdy będziemy mieli talent, na pewno zostaniemy zauważeni.


Inni czytali też

Profesjonalne sesje fotograficzne dla każdego

zdjęcie
Autor: Agata Kwiecień
Treści źródłowe: abcslubu.pl
Coraz częściej mamy okazję po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy, na przykład "fotograf Wrocław" znaleźć ogłoszenia profesjonalnych fotografów, a nawet fotografów amatorów zachęcających na sesje fotograficzne. 0głoszenia dotyczą tak udokumentowania ważnej w życiu sytuacji, jak również sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w takich projektach? Do czego możemy ich efekty zastosować?
Autor: S.S.
22-03-04 07:01:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.