Gdzie wykorzystać folię samoprzylepną?

Użyteczność folii samoprzylepnej nieprzerwanie zwiększa się już od ponad dekady. Równocześnie z rozwojem technologii i zmian zachodzących na rynku jest ona coraz szerzej wykorzystywana. Folie samoprzylepne w formie naklejek towarzyszą nam już od bardzo dawna. Jednakże ich funkcja jest strategiczna w licznych obszarach biznesowych.
 
Poza tymi nade wszystko znanymi i ogólnodostępnymi foliami, osobny rynek utworzyły profesjonalne folie samoprzylepne. Dedykowane są do konkretnych celów przemysłowych oraz promocyjnych. Folie stosuje się między innymi do uszczelniania izolacji, połączenia elementów, w formie uszczelniania oraz pewnej ochrony materiałów. Można kupić zarówno jedno i dwustronnie klejące.
 
Ponad wszystko masowym zastosowaniem folii samoprzylepnych jest wykorzystanie ich jako medium reklamowego. Reklama taka może występować w formie drukowanej folii lub odpowiednio wyciętego wzoru. W przypadku grafiki drukowanej mamy do wyboru różnorodne metody oraz folie, w zależności od planowanego zastosowania. Jeśli chcemy reklamy na jednolitej płaszczyźnie zdecydujemy się na standardowy druk na folii matowej albo błyszczącej. Tą reklamę można osłonić przed wpływem słońca i przedłużyć jej żywotność. W przypadku zakrzywionych płaszczyzn używa się folię wylewaną. Zazwyczaj jest wykorzystywana do reklamy umieszczanej na samochodach. Kolejną popularną techniką jest One Way Vision. Folia z specjalnymi otworkami, która z jednej strony zapewnia widoczność, z drugiej widać reklamę. Ostatnia możliwość użycia folii samoprzylepnej z nadrukiem to folie przeznaczone do podświetleń świetnie działające na wszelkiego rodzaju lampach.
 
Jeżeli myślimy o wycinanym wzorze najlepsze dla nas będą folie folia do altany na wymiar do ploterów. Tutaj także trzeba określić położenie folii i jej trwałość. Inaczej robione są reklamy krótkotrwałe na przykład na witryny sklepowe a inaczej aplikacje na pojazdy. Sposoby nakładania na siebie kilku warstw folii umożliwiają otrzymanie lepszych grafik. Dystrybucja folii i papierów samoprzylepnych jest bardzo intratnym biznesem przez wzgląd na rosnące zainteresowanie oraz zapotrzebowanie takimi materiałami.
Autor: k.s.
23-10-04 07:01:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.