Dobre zdjęcie w CV to podstawa

Poszukiwanie pracy to dla niektórych nieprzyjemny temat, ale warto pamiętać podstawą jest dobre CV. To tu dobre wrażenie możemy zrobić dzięki zdjęciu. Zwykle poszukiwania pracy zaczynają się identycznie i najtrudniejszym etapem jest konstrukcja skutecznego CV, a potem listu. Zdjęcie traktujemy jako coś nieważnego, dołączając sztuczne dyplomowe ujęcia. To w jakiś sposób fotografia reklamowa, dlatego należy dobrać je stosownie do sytuacji. Część uważa, że zdjęcie nic nie zmieni, bo liczy się doświadczenie. Jeśli z całą pewnością każdego dnia oceniamy tak chętnie po wyglądzie, z jakiego więc powodu rekruterzy nie mieliby nas docenić nas tylko za sprawą zdjęcia.

Jakich zdjęć unikać?

Z relacji rekrutujących wynika, że pojawiają się naprawdę niewłaściwe zdjęcia nie do końca przyodzianych dziewczyn i mężczyzn prosto z imprezy. Zdjęcie na luzie wcale nie musi być jednoznaczne z pstryknięciem z zaskoczenia na młodzieżowej imprezie. Ważna zasada to terzdjęcie (wróć)ze zdjęcie. Na fotografii trzeba wyglądać tak, jak zaprezentujemy się na potencjalnej rozmowie o pracę. Sporo szukających wysyła swoje CV ze zdjęciem w sepii, a kolejni dodają nietypowe szczegóły do tła.

Dobór fotografii do stanowiska

Naturalnie, jeżeli kandydat stara się o ekskluzywne kierownicze stanowisko, zdjęcie musi być zdecydowanie oficjalne, dlatego przydać się fotografia korporacyjna Warszawa wprowadziła taką modą: zdjęcie w odpowiednim stroju, zrobione przez profesjonalnego fotografa i to zazwyczaj zdaje egzamin. Jeżeli nie zagwarantuje kolejnego etapu rekrutacji, na pewno nie będzie przyczyną porażki. Oprócz tego wszystkie bardziej ekstrawaganckie posady, wymagające inwencji twórczej, a nawet wyróżnienia się, na pewno potrzebują ciekawych fotografii. Stylistka ma możliwość wysłać nawet swój look book, a copywriter agencji reklamowej może spokojnie zaprezentować się mniej oficjalnie. Z całą pewnością, jeśli zamierzamy zrobić dobre wrażenie, pokazać coś zdjęciem i nakierować na siebie uwagę – najlepiej umówić się z fachowcem na niedużą sesję. Najlepsza wizja profesjonalisty może pomóc w znalezieniu pracy. zdjęcie (kliknij, zobacz, sprawdź)


Inni czytali też

Profesjonalny sklep fotograficzny

Każdy branżowy sklep jest miejscem, do jakiego klienci zachodzą nie tylko zrobić zakupy. W sklepie z instrumentami pragną kontaktu nie tylko ze sprzedawcą, ale raczej fanem muzyki, który zna mnóstwo utworów, potrafi je bezbłędnie zagrać, i podpowiedzieć w wyborze instrumentu, pieców gitarowych, strun i innych. W sklepie z materiałami budowlanymi – klient oczekuje nie tylko faktury i zakupów, ale również fachowych podpowiedzi, doświadczenia i wsparcia, które może wprowadzić w życie we własnych planach budowy, rekonstrukcji czy innych prac. Dotyczy to też punktów fotograficznych.
Autor: S.D.
19-03-08 12:19:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.