Fotografia

Dobre zdjęcie w CV to podstawa

Szukanie pracy to dla wielu drażliwy temat, ale nie zapominajmy, że ważnym elementem jest aktualne CV. To tu pierwsze wrażenie możemy zrobić za sprawą zdjęcia. Typowe poszukiwania pracy wyglądają identycznie i najtrudniejszym etapem jest pisanie odpowiedniego CV, a następnie listu. Zdjęcie czasami traktujemy jako coś nieważnego, umieszczając nieprawdziwe ujęcia z dowodu osobistego.
zdjęcie
Autor: Agata Kwiecień
Treści źródłowe: abcslubu.pl

Profesjonalne sesje fotograficzne dla każdego

Często ostatnio mamy szansę po wpisaniu w wyszukiwarkę słów, na przykład "fotograf Wrocław" spotkać oferty fachowych fotografów, lub fotografów amatorów zachęcających na sesje zdjęciowe. Oferty dotyczą tak udokumentowania ważnej w życiu chwili, jak również sesji "bez powodu". Po co bierze się udział w tego typu projektach? Do czego będziemy mogli takie zdjęcia wykorzystać?
Fotograf w pracy

Różne rodzaje fotografii

Niewysokie ceny aparatów cyfrowych oraz brak konieczności kupowania filmów sprawiły, że fotografia stała się dostępna dla każdego. Nie poszło to w parze z jakością fotografii. Jak powiedziała nam Olga, zajmująca się profesjonalnie fotografią, nadal jest zapotrzebowanie na profesjonalne sesje zdjęciowe w Warszawie. Firmy czy zwykli ludzie potrzebują fotografa z doświadczeniem, który zrobi zdjęcia o jakie im chodzi. Jak więc wygląda obecny rynek profesjonalnej fotografii i na co jest zapotrzebowanie?

Profesjonalny sklep fotograficzny

Każdy branżowy sklep jest punktem, do jakiego klienci zachodzą nie tylko dokonać zakupu. W sklepie z instrumentami dożą do rozmową nie tylko ze sprzedawcą, ale raczej pasjonatem muzyki, który zna mnóstwo riffów, umie je bez pomyłki zagrać, a także podpowiedzieć w wyborze sprzętu, wzmacniaczy, strun i pozostałych. W punkcie budowlanym – klient chce otrzymać nie tylko faktury i zakupów, ale też specjalistycznych podpowiedzi, doświadczenia i wsparcia, które może wykorzystać w swoich projektach budowy, remontów czy pozostałych prac. Dotyczy to też sklepów fotograficznych.
Fotografia
Autor: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu

Fotograf produktów - czy to dobry zawód

Sporo zaczynających karierę fotografów mówi głównie o zaczęciu kariery jako fotograf sesyjny. Nie jest to kiepski pomysł, ale zaczęcie kariery w tego typu profesji związane jest z dużą konkurencją. Znacznie prościej jest wyspecjalizować się w określonej niszy.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.