Pomoc przedmedyczna – ważny obowiązek

Wyobraź sobie taką sytuację. Podróżujesz autem. Twoim oczom ukazuje się wypadek drogowy. We wnętrzu aut są uwięzione osoby. Któraś z nich może wymagać pierwszej pomocy. Pojedziesz dalej, czy ocalisz komuś życie? Musisz pomóc, to Twój obowiązek! Jednak pomoc przedmedyczna to działanie, do jakiego specjalistyczne akcesoria nie są potrzebne.
Apteczka samochodowa
Treści źródłowe: czarmed.pl
Wystarczy - apteczka samochodowa. Z tej przyczyny nie bagatelizuj obowiązku posiadania apteczki samochodowej w aucie.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Prawdopodobnie każdy uczył się niegdyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, bądź na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę opanowaliśmy w większym, albo mniejszym stopniu. Uważając, iż zapewne zupełnie nam się nie przyda. Jednakże nie ma co na to liczyć. Wskazane jest przyłożyć się do nauki sztucznego oddychania. Tworzone są w tym celu specjalne specjalistyczne fantomy. Jeśli przyswoimy sztukę resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas łatwą czynnością. Zaś bez wahania zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś życia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Do sytuacji, gdy musimy ratować czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku doszło do ponad 20 tysięcy wypadków w miejscu pracy. W ich następstwie 86 osób straciło życie (nasz odsyłacz). Być może mogliby żyć, jeżeli pomoc przedmedyczna została zastosowana w odpowiednim czasie.

Chciałbyś poznać coś podobnie użytecznego? Ekstra, ta strona www (https://www.dermamed.com.pl/) na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ odnajdziesz na niej dużo podobnych informacji.

Niezmiernie ważne jest, aby w każdym zakładzie pracy była apteczka zakładowa. Właśnie jej obecność często przesądza o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie cenniejsze od złota

Inni czytali też

Jak wybrać dobry sprzęt górski?

Zdjęcie tatr
Treści źródłowe: astrojawil.pl
Jeżeli naszą pasją jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka także przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń powinniśmy posiadać dobrze dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i bezpieczeństwo w trakcie wyjazdów. Każdy sprawdzony sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swoich katalogach. Ostatnio, o wiele zbyt często słyszy się w wielu serwisach informacyjnych wiadomości o turystach, którzy giną na szlakach, ponieważ wychodzą na wędrówki bez przygotowania. To ludzka głupota najczęściej jest główną przyczyną tragicznych wydarzeń w górach.


Złota godzina jest przełomowym terminem, jaki minął od momentu udzielenia rozstrzygającej a także właściwej pomocy. Jeżeli nie zaczniesz działać szybko, po przyjeździe ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu oraz reduktory tlenowe, może okazać się, że jest już za późno. To zrozumiałe, iż nie każdy zdecyduje się na reanimację poszkodowanego w wypadku, ale im więcej takich osób, tym więcej uratowanych istnień.
Treści źródłowe: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy
Autor: A.Z.
21-11-14 07:01:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.