Wynajem autokaru pomysłem na wakacje

Planując urlop, można ominąć biura podróży i samodzielnie zorganizować transport dla pewnej liczby osób. Okazuje się to ciekawą możliwością, zwłaszcza jeżeli wysoko oceniamy swobodę przemieszczania się i nie chcemy być krępowani przez z góry ustalone schematy wycieczek. Oprócz tego możemy zabrać wtedy ze sobą jedynie przyjaciół, nie narażając się na towarzystwo nieznanych współpodróżnych. Czym kierować się, wybierając firmę przewozową?
Odnaleźć firmę przewozową jest bardzo prosto. Jeśli żyjemy np. w grodzie króla Kraka, trzeba tylko do Google wpisać „wynajem busów Kraków” albo „wynajem autokarów Kraków”, zależy jaki pojazd chcemy. Stron z pewnością znajdziemy bez liku. Teraz poświęć chwilę, by wyłuskać najlepsze.

Wynajmujmy przedsiębiorstwa, które budzą ufność. Na pierwszym spojrzeniu nie powinno się poprzestać. Dobrze sprawdzić, czy samochody mają ważne przeglądy. Naturalnie przed ruszeniem mamy prawo wezwać policję, by dokładnie sprawdziła sprawność busu. Kluczowy również jest kwestia obsługi - czy liczba kierowców została wyznaczona do odległości, czy będą mieli czas na odpoczynek. Sprawdźmy, czy przewoźnik (teraz - czytaj dalej) dba o swoich kierowców i nie łamie przepisów. Kierujący muszą posiadać finanse na nocleg i wyżywienie. Skontrolujmy to sami, rozmawiając| przed wyjazdem z pracownikami, którym oddamy swoje bezpieczeństwo na szosie.


Wyświetl większą mapę


Inni czytali też

Transport towarów

Autor: Bright Meadow
Główny środek światowego transportu towaru to spedycja morska. Głównymi jej zaletami jest to, że można przetransportować duże ilości towaru na wielkie odległości. Podróżowanie na wodzie jest środkiem komunikacji o małym procencie używalności. Dzieje się tak dlatego, że czas takiego transportu jest dość długi. W miejscach gdzie linia brzegowa jest mocno rozbudowana, podróże statkiem są bardzo popularne. Dlatego transport wodny nastawia się obecnie na przewozie towaru. Do tego celu używa się odpowiednich statków, na przykład tankowców, masowców, drobnicowców albo kontenerowców.
Na swoim życiu i zdrowiu nie powinno się skąpić pieniędzy. To naczelna reguła, którą trzeba szanować, planując podróż z bliskimi. Sprawdźmy zawsze całość dokładnie, nie dając się omamić dziwnie niską ceną. O opinię na temat firmy warto wziąć na spytki kolegów lub poszperać na forach sieciowych. To zawsze pewna pomoc. Szerokiej drogi!
Autor: M.G.
18-07-12 03:46:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.