Zawód - prawnik. Droga do sukcesu

Tysiące osób myśli o karierze prawnika i o wielkich wynagrodzeniach. Przez ostatni czas narosło sporo fałszywych przekonań odnośnie zawodu prawnika, które nadają się na kilka artykułów.

prawo - książki
Przyjrzyjmy się jednak innej stronie medalu. Dlaczego warto zdecydować się na tą karierę? Co z edukacją i czy trudno jest przebić się na szczyt?

Z jakiego powodu młodzi chcą zostać prawnikiem?

Zarobki z całą pewnością odgrywają tu istotną rolę. W najbardziej znanych biurach adwokackich można zarobić naprawdę sporo, ale nie jest tak od od pierwszego dnia w pracy. Jak opowiada pan Robert, prawnik prawnik wrocław oferujący porady prawne w Krakowie głównie "trzeba się wykazać wytrwałością i poświęceniem, by uzyskać upragnioną pracę". Poza zarobkami ważny z pewnością jest prestiż zawodu prawnika i pozycja w społeczeństwie. Wokół zawodów prawniczych jest pewna aura tajemniczości. Drogie samochody, bogaci klienci, markowe garnitury. Wszystko to powoduje, że młodzi studenci prawa chcą także przystąpić do tego świata.

Studia – droga przez mękę?

Studia są zdecydowanie ciężkie i zajmują masę czasu. To głównie nauka i siedzenie w wielu książkach. Mówimy tu o dziesiątkach różnych prawniczych książek nie zawsze łatwych do zdobycia. Warto poszperać w księgarniach w sieci. Fachowa literatura zawodowa to nie są książki które wyprzedają się na pniu, więc można dostać spore upusty. Można sprawdzić w popularnych księgarniach wysyłkowych albo poszukać księgarni prawniczych. Należy wpisać tylko w wyszukiwarkę właściwe hasło i z pewnością trafimy na dobre serwisy. Zdecydowanie najprościej nabyć kodeks karny lecz z innymi nie będzie większych problemów. Pomocne mogą także być popularne serwisy z aukcjami.

Najczęściej absolwenci po uzyskaniu tytułu magistra pozbywają się pozycji książkowych, które nie będą im już potrzebne, szczególnie jeśli zdecydowali się wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie prawa. W takiej sytuacji kodeksy możemy kupić za grosze. Trzeba tylko odnaleźć właściwe aukcje, wpisując chociażby „kpc„ czy „kpa”. Często książki maja ślady użytkowania, czasami da się poznać, że ktoś przyswajał wiedzę wspomagając się kawą, lecz informacje o wszystkich takich śladach zamieszczone są w opisie.

Inni czytali też

Wyrusz po przygody w aucie

Wynajęte auto
Treści źródłowe: www.destination360.com
Marzeniem większości kierowców jest poszusować bardzo szybkim autem. Zastrzyk adrenaliny, wrażenia, brawura – te przeżycia mogą mocno przyciągać. Kto nie marzy pędzić najnowszym Lamborghini Aventador, wspaniałym pojazdem, który w kilka sekund rozpędza się do 100km/h, choć to tylko przedsmak przyjemności jaką daje dynamiczna jazda blisko 250 km/h.


Zdać aplikację

Nie wystarczy że jest masa nauki, to dodatkowo pod sam koniec nauki trzeba zdobyć aplikację. Jest kila rodzajów aplikacji:

adwokacka komornicza notarialna

Każdego roku ustalana jest data państwowego egzaminu. Po zdobyciu aplikacji przyszłego prawnika czeka dwa lata w kancelarii za niskie pieniądze. Ale warto. Można wpisać by zobaczyć, że mądrze jest się wyspecjalizować w określonych obszarach.

Łatwo zauważyć, nie jest to najłatwiejszy wybór. Ale wiele osób stawia na taką ścieżkę kariery z powołania, a nie tylko dla pieniędzy. Prawnicze zawody jak radca prawny, komornik, mediator dają możliwość interesującej pracy i niesienia pomocy ludziom. aukcje (nasz serwis www)
Treści źródłowe: adwokaci-tytko.pl
Autor: S.S.
19-03-19 07:19:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.