Ocena wizerunku firmy - monitoring portali WWW

Ostatnio nierzadko można natknąć się na określenia takie jak monitorowanie środków masowego przekazu. Pomimo że brzmi to dość tajemniczo, proces ten jest w w sumie raczej nieskomplikowany. Proces ten wchodzi w zakres zainteresowań public relations, a zarazem należy do podstawowych jego narzędzi. Polega na wyszukiwaniu danych na dany temat w rozmaitych mediach masowych. Uzyskane informacje służą do sprawdzania, jak określona firma czy produkt radzi sobie na rynku, jak również do przewidywania w kontekście przyszłości danego elementu. Jest to bardzo istotny proces w sytuacji, gdy niezbędne jest obserwowanie i ocena reputacji danego przedsiębiorstwa. Monitoringiem środków masowego przekazu zajmują się profesjonalne przedsiębiorstwa, a ich liczba aktualnie gwałtownie zwiększa się.
E-handel
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Sieć WWW z całą pewnością jest aktualnie najpotężniejszym medium. W sieci odbywają się istotne dyskusje, tam też wyraża swoje myśli w postaci komentarzy spory procent społeczeństwa. Monitoring rejestrator hikvision internetu jest niezbędny, gdy chce się poznać zdanie ludzi na jakieś zagadnienie. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku opinii na temat znanych osób, polityków czy ogólnokrajowych afer. Są specjalne firmy zajmujące się monitoringiem sieci, mechanizm działania części z nich można poznać po wejściu na ich witryny internetowe. Na przykład w witrynie instytucji Brand24, zajmującej się monitorowaniem zasobów internetowych, znajduje się wyszukiwarka, w której można wyszukać dowolny wyraz, po czym otrzymuje się usystematyzowanerezultaty na temat zdania internautów na ten temat oraz część wybranych wypowiedzi.

Brand24
Treści źródłowe: brand24.pl
Monitorowanie mediów to proces, przynoszący dużo korzyści. Umożliwia bycie na bieżąco w sprawach opinii na określony temat. Pozwala na śledzenie reputacji określonego przedsiębiorstwa czy instytucji. Jest źródłem wiedzy na gorące w danej chwili tematy. Śledzenie sieci i pozostałych mediów pozwala w jakimś stopniu na określenie nastrojów w społeczeństwie. Przy okazji monitoringu można ocenić, które media są najbardziej opiniotwórcze w kraju. Wynika to z ilości cytowań danych źródeł, im więcej cytowań, tym wyższym poziomem zaufania musi cieszyć się określona pozycja.


Inni czytali też

Metody oceniania okresowego pracownika

Mocne wejście Twojej firmy
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Oceny okresowe pracowników to dziś popularny sposób sprawdzania ich umiejętności, ale też weryfikacji tego jakie właściwości pracowników są pożądane na danym stanowisku. Jak wynika z badań tylko trochę ponad 10% dużych przedsiębiorstw oraz korporacji nie korzysta z tego rodzaju metod kontroli.
19-06-07 15:03:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.