Ocena wizerunku firmy - monitoring portali WWW

Ostatnio nierzadko można natknąć się na określenia takie jak monitorowanie środków masowego przekazu. Pomimo że brzmi to dość tajemniczo, proces ten jest w w sumie raczej nieskomplikowany. Proces ten wchodzi w zakres zainteresowań public relations, a zarazem należy do podstawowych jego narzędzi. Polega na wyszukiwaniu danych na dany temat w rozmaitych mediach masowych. Uzyskane informacje służą do sprawdzania, jak określona firma czy produkt radzi sobie na rynku, jak również do przewidywania w kontekście przyszłości danego elementu. Jest to bardzo istotny proces w sytuacji, gdy niezbędne jest obserwowanie i ocena reputacji danego przedsiębiorstwa. Monitoringiem środków masowego przekazu zajmują się profesjonalne przedsiębiorstwa, a ich liczba aktualnie gwałtownie zwiększa się.
E-handel
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Sieć WWW z całą pewnością jest aktualnie najpotężniejszym medium. W sieci odbywają się istotne dyskusje, tam też wyraża swoje myśli w postaci komentarzy spory procent społeczeństwa. Monitoring internetu jest niezbędny, gdy chce się poznać zdanie ludzi na jakieś zagadnienie. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku opinii na temat znanych osób, polityków czy ogólnokrajowych afer. Są specjalne firmy zajmujące się monitoringiem sieci, mechanizm działania części z nich można poznać po wejściu na ich witryny internetowe.

Nie masz ochoty przerwać czytania ciekawego zagadnienia na tym artykule? W takim razie zapraszamy do kolejnych - naciśnij ten link (www.opolkom.pl/) i wejdź na analogiczną stronę.

Na przykład w witrynie instytucji Brand24, zajmującej się monitorowaniem zasobów internetowych, znajduje się wyszukiwarka, w której można wyszukać dowolny wyraz, po czym otrzymuje się usystematyzowanerezultaty na temat zdania internautów na ten temat oraz część wybranych wypowiedzi.

Brand24
Treści źródłowe: brand24.pl
Monitorowanie mediów to proces, przynoszący dużo korzyści. Umożliwia bycie na bieżąco w sprawach opinii na określony temat. Pozwala na śledzenie reputacji określonego przedsiębiorstwa czy instytucji.

Jeśli czytasz prezentowany artykuł to znaczy, że temat Cię niezwykle zaciekawił - kliknij odnośnik do strony notowania spółek giełdowych, a odnajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

Jest źródłem wiedzy na gorące w danej chwili tematy. Śledzenie sieci i pozostałych mediów pozwala w jakimś stopniu na określenie nastrojów w społeczeństwie. Przy okazji monitoringu można ocenić, które media są najbardziej opiniotwórcze w kraju. Wynika to z ilości cytowań danych źródeł, im więcej cytowań, tym wyższym poziomem zaufania musi cieszyć się określona pozycja.


Inni czytali też

Malowanki stymulują wyobraźnię

Zwróć uwagę, czym bawi się Twoje dziecko
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
To kolorowanki dla dzieci sprawiają, że maluchy lepiej się uczą, łatwiej i szybciej adaptują materiał szkolny, wykazują się większą mądrością, są bardziej kreatywne w rozwiązywaniu zadań i problemów, mają większe zaufanie do swoich kompetencji. malec zawsze kreuje w malowankach to, co zna i tyle, ile wie o świecie. Z tego względu jego twory są dużym źródłem wiedzy o tym, w jaki sposób myśli i dowodem tego co przeżywa.
20-05-31 07:15:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.