Jazda rowerem odpowiedzią na korki w miastach

Jeżdżenie rowerem to forma rozrywki zdobywająca coraz więcej fanów. Pedałując dzielnie przed siebie nie tylko zdobywamy piękną oraz smukłą sylwetkę i zwiększamy masę mięśniową. Rezygnując z nieekologicznych form transportu nie niszczymy również otoczenia. Zalety bez wątpienia są znaczące jednak zainteresowanie trzeba w pierwszym rzędzie zwrócić na podstawowy element opisywanego sportu – rowerze. Jaki więc model powinniśmy wybrać?


Zakup roweru nie jest taki prosty jakby się mogło w pierwszej chwili wydawać. W zależności od tego w jakich warunkach będziemy jeździć elementy budujące nasz dwukołowiec będą inne. Warto odwiedzić niejeden sklep rowerowy, przepytać kilku sprzedawców i poczytać na ten temat. Różne konstrukcje, hamulce czy wysokość kierownicy w danych modelach dostarczą całkiem odmiennych doświadczeń i wrażeń z jazdy. Ważne jest, by celnie wybrać rowery górskie, wyczynowe czy rozrywkowe.

Jeśli przeglądasz ten wpis, to oznacza, że omawiany temat bardzo Cię zainteresował. Jeśli tak naprawdę jest, to kliknij tu oraz zobacz rekomendowane informacje (https://e-militaria.pl/saszetki-i-nerki-wisport-550).

W wyniku tego jazda dostarczy dużego zadowolenia.

W szczególności warto omówić dwa podstawowe modele – rowery miejskie i rowery górskie. Rowery miejskie, czyli tak zwany „holender” dają szansę komfortowo poruszać się w mieście. Istotnymi elementami są wysoko zamocowana, giętka kierownica, szersze i miękkie siodełko umożliwiające jazdę w pozycji wyprostowanej i lepszą widoczność, dobre oświetlenie i przepisowe zamontowanie znaków ostrzegawczych oraz błotniki zapobiegające przed zabrudzeniem w trakcie jazdy. Czasami uzupełnione są bagażnikiem i systemem chroniącym przed kradzieżą. Zazwyczaj również rower miejski nie jest uzupełniany w przerzutki, które na równym terenie są niepotrzebne.

W wypadku wycieczki w tereny górzyste zalecamy rowery górskie (http://margaretka-swietokrzyska.pl/pl/galeria/) czyli rowery MTB (od Mountain Bike). Rowery MTB błyskawicznie zyskały zastępy miłośników, które wciąż rosną. Jak łatwo wywnioskować z nazwy zaprojektowano je do jazdy terenowej, np. w górach. Wyróżnia je przede wszystkim niższa, dodatkowo umacniana rama, mocna, ale lżejsza konstrukcja i porządne hamulce.


Ciekawostką mogę być rowery poziome, których konstrukcja powoduje, że jadący mogą rozwinąć wyjątkowo szybkie jak na rower prędkości. Oprócz dużych możliwości rozpędzenia się mają one jednak wiele wad, które skutecznie zmniejszają ich popularność. Przede wszystkim narzucają one potrzebę równej nawierzchni, niełatwo jedzie się na nich pod górę a rowerzysta posiada zbyt ograniczone pole widzenia.

Nie pozostaje zatem nic innego jak wybrać sklep rowerowy a w nim perfekcyjnie dobrany dla siebie rower i pozostawić samochód w garażu.
20-06-08 07:15:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.