Co to jest sitodruk?

Jest dużo metod, wykorzystywanych do wykonywania wydruków. Jedną z nich stanowi druk sitowy. Metoda ta jest obecnie stosunkowo często stosowana. Polega na wykorzystaniu szablonu i siatki w formie drukowej. Siatka może być zrobiona z różnorodnych materiałów, na przykład z tekstyliów lub metalu. Do tej metody używane są specjalistyczne narzędzia, takie jak na przykład należy tunel suszący. W ten sposób wykonuje się druk na różnych podłożach, od tkanin aż po podłoża metalowe. Liczba punktów, wykonujących usługi drukarskie metodą sitodrukową jest spora i ciągle wzrasta.
maszyna2
Treści źródłowe: morguefile.com

Wykorzystanie
Sitodruk znajduje szerokie wykorzystanie we współczesnym świecie. Niezwykle często używany jest do uzyskiwania wydruków wielkoformatowych w formie na przykład plakatów czy kalendarzy. Wydruki stworzone tą metodą mogą być zarówno barwne, jak i bezbarwne. Na dzień dzisiejszy coraz popularniejsze są nadruki wykonywane na T-shirtach. Po wyszukaniu w Internecie hasła „suszarka międzyoperacyjna” otrzymuje się wiele rezultatów. Pochodzą one na przykład z portali aukcyjnych. Zauważa się spore zróżnicowanie cen. Nadruki na T-shirtach są korzystną metodą reklamy z wykorzystaniem współczesnych technik. Ponadto niezwykle modne są T-shirty z nadrukami zespołów muzycznych oraz o różnej innej treści. Nadruki tego rodzaju wykonuje się najczęściej właśnie z wykorzystaniem sitodruku. Maszyny sitodrukowe znaleźć można w punktach, zajmujących się świadczeniem takich usług. Urządzenia takie można także nabyć. Dla chcących wykonywać druki sitowe we własnym domu istnieje szeroka oferta tego typu maszyn. Sprawdź na Sitodruk-maszyny.

Sposób wykonywania druków

Metoda sitodrukowa wymaga wykorzystania wielu przyrządów. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw farby stosowana jest tak zwana suszarka międzyoperacyjna. Obraz powstaje po przedostaniu się farby drukowej poprzez otwory w formie.

Chcesz przejrzeć nowe ciekawe posty? Zapraszamy zatem na witrynę twórcy (http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-boiska-wielofunkcyjne). Tam oczekują na Ciebie dokładne wiadomości.

Czasami tworzy się wydruk na powierzchniach odmiennych niż płaskie, na przykład na zaokrąglonych. W tego typu sytuacjach używa się trochę odmiennych sposobów. Kolejnym etapem będzie usunięcie szablonu. Na powierzchni powstaje zamierzony wzór z farby. Szablony powstają również z różnorodnych materiałów, ręcznie lub też w sposób zmechanizowany. Nadruki (strona)
21-12-06 07:01:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.