Szkolenia nauczycieli sposobem na rozwój

Prawie nikt nie wie, że gro pedagogów poza pracą decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy pedagogom. Przecież nic w tym trudnego Muszą zaledwie przekazywać informacje o konkretnych częściach programu i wypełniać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć sprawdzian. Nauczyciel jest w pracy przecież zaledwie paręnaście godzin w tygodniu, do tego ma pełne dwa miesiące wakacji - tylko zazdrościć. To bardzo mylne myślenie. To przykre, ale rozpowszechnione w społeczeństwie. Ogromnie pomniejsza pracę nauczycieli i umieszcza ich na niskiej pozycji w hierarchii.

nauczyciele
Treści źródłowe: flickr.com
Wystarczy jednak choćby przez moment pomyśleć, by przekonać się, że praca nauczyciela jest niezwykle trudna, istotna i odpowiedzialna. Nasze pociechy pragniemy powierzać tylko porządnym, niezwykle odpowiedzialnym ludziom. Zależy nam, aby odebrały możliwie najlepsze wykształcenie, by kontaktowały się z osobami, które będą dla nich wzorem i autorytetem. Właśnie takim człowiekiem powinien być pedagog. To nie jedynie zadawanie definicji do wyuczenia, odbębnianie klasówek i wypełnianie dziennika. Nauczyciele biorą udział w wychowaniu i kształtowaniu osobowości naszego dziecka. Każda osoba, która chce pracować w tym zawodzie, prawdziwie z powołania, dobre o tym wie i chce wykonywać swoje obowiązki doskonale.

Dlatego właśnie kursy dla nauczycieli cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Są to kursy omawiające wiele kwestii. Od technik przekazywania wiedzy do opanowywania agresji czy dostrzegania znaków uzależnienia. Szkolenia nauczycieli często są zapewniane przez szkoły, w których pracują, czasem jednak jest tak, że należy sfinansować je sobie we własnym zakresie.

Wielu ludzi pracujących w zawodzie nauczyciela śledzi na bieżąco szkolenia i kursy organizowane przez jakieś centrum doskonalenia nauczycieli. Tak właściwie takiego rodzaju instytucji - zajmujących się poszerzaniem kwalifikacji nauczycieli jest kilka. Warto sprawdzać oferty kursów.

W dzisiejszych czasach oferta kursów jest bardzo mocno rozbudowana i dostosowana do wymagań nauczycieli. Na rynku są szkolenia dla nauczycieli specjalizujących się w danych dziedzinach. Są również szkolenia dla rad pedagogicznych, które skupiają się na wychowywaniu dzieci i rozwiązywania problemów. Przecież nasze dzieci poza domem najwięcej czasu spędzają w szkole, dobrze zatem by kadra była na jak najwyższym poziomie.

Inni czytali też

Nowoczesne doskonalenie zawodowe pedagogów

nowoczesna szkoła
Aktualnie, kiedy technika biegnie do przodu z nieprzeciętną szybkością, należy dopasowywać swój poziom wiedzy a także umiejętności do wzrastających wymagań. Jednym z takich zawodów jest nauczyciel. Miejscem gdzie mogą się oni szkolić jest choćby taki ośrodek doskonalenia nauczycieli. Dlaczego jest to takie ważne?


Doskonały nauczyciel doucza się ciągle, by swoim uczniom przekazać wiadomości w najlepszy sposób, jak również zawsze móc im doradzić i pomóc a także stanowić dla nich wzór. To trudne, lecz przy odrobinie zaangażowania - możliwe.
Autor: S.D.
18-07-12 10:40:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.