Korepetycje i szkolenia z języka polskiego dla obcokrajowców oraz uczniów

Autor: Platu Korepetycje
Jak łatwo się przekonać, język Polaków jest trudny nie tylko dla ludzi zza granicy. Oczywiście od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, wymaga się czegoś dużo więcej, niż od ludzi, co po prostu chcą poznać ten język: interpretacji poezji, znajomości literatury, historii najsłynniejszych pisarzy, a także historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty terminów, jakie użyteczne są raczej tylko w szkole i nigdy później. Nie jest to jednak trudne, a niezbędne do zaliczenia matury, choć wychodzi na to, że niestety nie wszyscy dają sobie z tym radę. Często przydatne są korepetycje język polski.

Inni czytali też

Szkolenia nauczycieli sposobem na rozwój

nauczyciele
Treści źródłowe: flickr.com
Mało kto, że gro pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Wielu ludzi zazdrości pracy nauczycielom. W końcu nic w tym trudnego Trzeba zaledwie przekazywać informacje o konkretnych fragmentach programu i wypełniać szkolne dzienniki i świadectwa. Czasami ułożyć sprawdzian. Nauczyciel jest w pracy przecież ledwie paręnaście godzin na tydzień, dodatkowo dostaje pełne dwa miesiące wolnego - tylko pozazdrościć. To niezwykle błędne myślenie.


W kwestii obcokrajowców – nie da się nie dostrzec, zwłaszcza spoglądając na naszych krajanów okaleczających naszą piękną mowę, że polski nie należy do najłatwiejszych. Szczerze mówiąc, uznawany jest przez językoznawców za jeden z najtrudniejszych języków świata, lecz znajdują się tacy, którzy uczą się polskiego na przekór trudnościom. Walczą z odmianami, koniugacją, trybami i aspektami czasowników, ucząc się na pamięć jak poprawić pamięć i koncentrację księgi z przyrostkami w odmianach i nieregularnościami. Brzmi na niełatwe? A to ciągle nie wszystko: nauka języka takiego jak polski potrafi zająć ludziom, co posiadają dar do języków, kilka miesięcy, czasem kilkanaście intensywnej nauki – po to, żeby wypowiadać się w miarę biegle i nie głowić się nad konstrukcją prostych zdań. Jednak licznym osobom taki okres nie wystarczy, a dynamiczne kursy trudno pogodzić z rzeczywistością: zawodem i niewielką ilością wolnego czasu. Naprzeciw takim rozterkom wychodzą oferty kursów sieciowych, jakie oferują polski dla obcokrajowców online. Stanowi to doskonałe rozwiązanie, jakie wymaga tylko dostępu do Internetu i trochę narzuconego samemu sobie reżimu. Polski online jest coraz bardziej powszechny, chociaż oczywiście mowa zostanie w głowie znacznie szybciej i efektywniej, gdy chodzi się na rozmowy i spotyka z Polakami, jednak na start tej przygody całkowicie wystarczą tego typu korepetycje Język polski dla licealistów również widnieje w ofercie, mimo że tak naprawdę nie ma dużo wspólnego z uczeniem się języka. Stanowi jednak dość komfortowe dla wszystkich rozwiązanie, a dzięki temu, że nie wymaga osobistych spotkań uczonego i nauczyciela, jest nieco tańsze niż typowe lekcje. korepetycje (więcejo tym- więcej - kliknij > www.super-edu.pl)
Autor: k.s.
19-07-04 07:04:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.