Kursy
Co po maturze? Szkoła policealna!
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com

Rośnie liczba chętnych do nauki polskiego

Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w firmach z kapitałem zagranicznym, menedżerowie różnego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, coraz licznik uczący się w Polsce, bo nasze szkoły wyższe, szczególnie techniczne, mają bardzo dobrą opinię. Polskiego uczą się też sportowcy zatrudniani na kontraktach w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą złożoną gramatykę i trudną wymowę, ale również kulturę polską i zarysy naszej historii.
ratusz
Autor: lumiere

Na edukację nigdy nie za późno - oferta edukacyjna w stolicy Dolnego Śląska

Bywa tak, że w czasie najważniejszych egzaminów przychodzi chwila słabości, zły dzień bądź zwyczajny brak szczęścia. Słabo wypełniony sprawdzian dojrzałości może sprawić, że nie dostaniesz się na upragnione studia.
Autor: STABILO

Rola ośrodka doskonalenia nauczycieli

Zawód nauczyciela to stanowisko bardzo istotne i niezbędne. Łączy się z wielką odpowiedzialnością, gdyż to właśnie od pedagogów zależy poziom wiedzy młodych pokoleń, a co za tym idzie przyszłość społeczeństw. Osoby te powinny więc posiadać odpowiednie predyspozycje do pełnienia funkcji, a także dysponować niezbędną wiedzą i umiejętnościami.
Akustyka w szkole
Autor: Armstrong
Treści źródłowe: Armstrong

Edukacja policealna

Przykład ostatniego pokolenia, które ukończyło szkoły wyższe doskonale zobrazował, że studia nie gwarantują dobrego zatrudnienia. Coraz więcej młodych osób rozmyśla nad kontynuowaniem nauki w ramach szkół policealnych. Powszechne stały się też kursy zawodowe. Młodzi ludzie zauważyli bowiem, że od wykształcenia cenniejszy jest zawód. Aktualnie wykwalifikowany cieśla jest w stanie zarobić kilka razy więcej niż magister po renomowanej szkole wyższej. Absolwenci uczelni wyższych z kolei skarżą się na problemy z uzyskaniem etatu w zawodzie.
szkolenie
Autor: Stolbud Włoszczowa
Treści źródłowe: Stolbud Włoszczowa

Szkolenia sprzedażowe oraz szkolenia menedżerskie

Dziś szkolenia sprzedażowe dla pracowników korporacji, zajmujących się managementem należą w gruncie rzeczy do obowiązków. Kierujący przedsiębiorstwami zobowiązani są do zdecydowania się na takie szkolenia menedżerskie, które są według rynku najlepszej jakości. Niektórzy zadaje pytanie: z jakiego powodu oferta skierowana do kierownictw, menedżerów i brygadzistów, dotycząca kursów dokształcających i kierunkujących, w rodzaju takim jak szkolenia sprzedażowe, a dokładniej szkolenia menedżerskie, jest tak ciekawa oraz rozchwytywana? Warto skorzystać z szansy, jaką dają szkolenia menedżerskie i nie przestawać się stale rozwijać.
nowoczesna szkoła

Nowoczesne doskonalenie zawodowe pedagogów

Dzisiaj, kiedy nauka ewoluuje z niezwykłą szybkością, powinno się dostosowywać swój poziom wiedzy a także umiejętności do wzrastających wymagań. Doskonałym przykładem takiego zawodu jest nauczyciel. Miejscem gdzie mogą oni udać się na takie kursy jest choćby taki ośrodek doskonalenia nauczycieli. Dlaczego jest to takie ważne?
nauczyciele
Treści źródłowe: flickr.com

Szkolenia nauczycieli sposobem na rozwój

Mało kto, że gro pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się rozwijać. Mnóstwo ludzi zazdrości pracy nauczycielom. Przecież co w tym skomplikowanego... Muszą zaledwie przekazywać informacje o danych fragmentach programu i wypełniać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasami ułożyć klasówkę. Nauczyciel jest w pracy przecież ledwie paręnaście godzin w tygodniu, ponadto dostaje pełne dwa miesiące wakacji - tylko pozazdrościć. To niezwykle błędne myślenie.
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja
Autor: iStockphoto.com
Treści źródłowe: iStockphoto.com

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej - perspektywiczne kierunki

Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej rozpoczęła działalność w 2001r. jako szkoła prywatna. Dobra oferta edukacyjna oraz wysoki poziom gwarantowany przez szkołę sprawiły, że szybko uzyskała szacunek wśród kandydatów na studentów, zostając silnym centrum edukacji.
Autor: Platu Korepetycje

Korepetycje i szkolenia z języka polskiego dla obcokrajowców oraz uczniów

Jak da się przekonać, język Polaków jest niełatwy nie tylko dla obcokrajowców. Rzecz jasna od licealistów, dla jakich polski stanowi język ojczysty, oczekuje się czegoś o wiele więcej, niż od ludzi, którzy po prostu chcą zrozumieć ten język: rozumienia poezji, znajomości literatury, życiorysów najbardziej zasłużonych artystów, oraz historii i epok w sztuce: renesansu, romantyzmu i reszty nazw, które przydają się generalnie głównie w szkole i nigdy później. Nie jest to jednak skomplikowane, a niezbędne do przejścia matury, jednak okazuje się, że niestety nie wszyscy sobie z tym radzą. Często przydają się korepetycje język polski
Akustyka w szkole
Autor: Armstrong
Treści źródłowe: Armstrong

Szkoły dla dorosłych

Publiczna opinia jest taka, że w murach szkolnych przebywają tylko dzieci. Dowodem antagonistycznej tezy są szkoły dla dorosłych, które edukują osoby chcące uzupełnić oświatowe deficyty.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.