Zanim zaczniesz remont

Przy teraźniejszej sytuacji rynkowej coraz mniej decydujemy się na zakup nowego domu. Zatroskani wolimy oszczędzać i nie podejmować dużych zobowiązań finansowych. Banki również mniej łaskawie patrzą na pożyczkobiorców, którzy chcieliby wziąć 25-letni kredyt. Nie jest to taki kłopot duży wielki jeśli mamy dach nad głową, gorzej, gdy pragniemy się iść na swoje, nie jest to od razu do wykonania.
cegły
Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Jeśli zatem trudno jest nabyć mieszkanie, a obecne pozostawia wiele do życzenia, warto pomyśleć o oddaniu mu dawnego blasku. Pierwszą inicjatywą jaka przychodzi do głowy jest remont (zobacz sprzatanie po budowie). Jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż kupno nowej nieruchomości. Dobrze remont (odwiedź nas) umożliwi cieszyć się nam naszym mieszkaniem jeszcze przez długi okres.

Od czego rozpocząć? Najszybciej od skonkretyzowania naszych potrzeb. Czy chcemy odnowić całość czy tylko niektóre pokoje. Czy będzie miało to znaczenie na nasze umeblowanie czy też zakupy nowych szafek, biurek zostawiamy na kiedy indziej?

Inni czytali też

Wysyłamy towary

Samolot
Treści źródłowe: http://sxc.hu/
Ceny specjalistycznych usług z sektora: transport i spedycja wyznaczane są na zasadzie cen tzw. umownych, które mamy w pełni prawo pertraktować. Możliwe jest również uzyskanie stawki ulgowej.


Docieplenie od wewnątrz
Autor: Xella
Treści źródłowe: www.media.xella.pl
W dalszej kolejności należałoby zadbać o odpowiednich fachowców. Weźmy dla przykładu usługi remontowe oferują nam tutaj cały arsenał profesjonalistów, którzy mogą urzeczywistnić nasze największe oczekiwania: od malowania przez kładzenie kafelek po cyklinowanie (solidne lustra na wymiar, drzwi przesuwne i szkło Lacobel firmy Da-bud). Przytoczone tu remonty we Wrocławiu oferowane są w całkiem przystępnej cenie. Dziś albo trudno o pewnego fach majstra, albo mają oni zaplanowany terminarz z nawet rocznym wyprzedzeniem.

Warto poprzeglądać komentarze na blogach, popytać sąsiadów, być może mieliby jakieś złote uwagi co do firm, od których trzeba trzymać się z daleka. Kolejnym działaniem jest określenie założeń, na jakich nasi majstrowie mają przeprowadzić usługę. Warto to wziąć pod uwagę i poważnie zastanowić się nad sprecyzowanymi zapisami w umowie. Lepiej, aby nie wyszło, że pierwsza lepsza zamówiona z prasy usługa remont nie jest do końca przeprowadzona, tak jakbyśmy sobie tego życzyli.
19-04-17 10:20:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.