Spływy kajakowe - znakomity pomysł na urlop

Gdy na myśl o spędzeniu urlopu leżąc na plaży zasypiasz z nudów zastanów się nad wykorzystaniem lata na aktywny relaks. Możesz pomyśleć o górskiej wędrówce, dla przykładu przez kilka tygodni, od schroniska do schroniska, wchodząc na kolejne szczyty. Możesz przejechać z południa na północ kraju rowerem, albo autostopem. Możesz też pomyśleć o innego rodzaju wyzwaniu dla aktywnych, jakim mogą być spływy kajakowe.
Spływ kajakowy rzeką Kamienną
Autor: Jura Park Bałtów
Treści źródłowe: http://www.juraparkbaltow.pl
Spływy kajakowe organizowane są w naszym kraju najczęściej na Mazurach. To tam właśnie jest wiele interesujących rzek. Zwykle pływanie tamtędy wiąże się z dodatkowymi uciechami, jak na przykład przenoszenie kajaków przez wielkie pnie drzew, które wpadły do koryta rzeki, przeciskanie się przez wąskie dopływy czy obozowanie w sercu lasu. Kajaki na wymagają świetnej kondycji fizycznej. Kiedy nurt jest szybki i rzeka wzburzona, walka z falami jest trudna, a nie wolno zwyczajnie odłożyć wiosła i liczyć na to, że gdzieś dopłyniemy. Nie wybierajmy się na spływ, jeśli nie mamy ochoty włożyć w to dużej ilości wysiłku fizycznego.

Warto na spływ wybrać się większą grupą sprawdzonych znajomych. Dobrze jest rozejrzeć się za ludźmi, czy klubami zajmującymi się organizacją spływów, wówczas najzwyczajniej w świecie przyjeżdżamy na miejsce, zabieramy sprzęt, kapoki ratunkowe i mapę i nie musimy się martwić takimi kwestiami jak choćby wypożyczanie kajaków. Naturalnie musimy zadbać o to by zabrać ze sobą namioty, śpiwory i prowiant - wszystko doskonale zabezpieczone przed wilgocią. Musimy zabezpieczyć się na wypadek, kiedy zaliczymy wywrotkę i trzeba będzie uratować sprzęt. Jeżeli zabezpieczymy go uważnie będziemy mieli gwarancję, że nasz wakacyjny dom nie będzie przypominał mokrej ścierki.

Spływy kajakowe to idealny sposób na spędzenie urlopu. Naturalnie to aktywność która wymaga siły, kondycji i bardzo wiele zdrowego rozsądku i trzeźwego myślenia. Rzeki są nieprzewidywalne i trudne do opanowania, zwykle wystarczy jeden fałszywy ruch i wypadek gwarantowany. Zastanówmy się więc dobrze, czy jesteśmy chętni by porządnie się zmęczyć, ubrudzić, zamoczyć, dać pogryźć komarom i dodatkowo mieć z tego radość.

Bez zwlekania zerknij tu (http://www.golden-cars.pl/wynajem-samochodow-dostawczych/) - to naprawdę okazja dla każdego miłośnika tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość niewątpliwie przypadnie Ci do gustu.

Piękne widoki, ciche zakątki i poczucie przygody rekompensują niedogodności. Kajaki to świetny sposób na wakacje! Zatem udaj się nad wodę i zdecyduj się na wypożyczanie kajaków.


Inni czytali też

Najlepsze obuwie górskie we Wrocławiu

Piękne góry
Gdy naszym hobby jest wędrowanie po górach, wspinaczka oraz przy okazji na przykład zwiedzanie jaskiń musimy posiadać fachowo dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Każdy porządny sklep turystyczny ma takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio za często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, gdyż wychodzą w góry bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.
21-10-05 07:01:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.