Różnice pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą

Lekarz
Treści źródłowe: sxc.hu
Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” w dzisiejszych czasach nierzadko bywają ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie nie wiedzą, do kogo udać się w poszukiwaniu pomocy w zwalczeniu określonego problemu. Niejednokrotnie w grę wchodzi dodatkowo psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń oznacza coś innego, pomimo że przedstawiciele wszystkich wymienionych gałęzi zajmują się tą samą sferą ludzkiego życia, czyli umysłem. Coraz więcej ludzi szuka profesjonalisty, który udzieli wskazówki jak poradzić sobie z określoną sytuacją życiową. Z tego względu frazy w rodzaju „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie wpisywane w sieci.

Psycholog

Jest to osoba, która odbyła studia psychologiczne. W gabinecie psychologicznym można otrzymać diagnozę psychologiczną, a także wszelkiego rodzaju opinie i orzeczenia. Psycholog może posiadać uprawnienia do prowadzenia psychoterapii, jednak tylko po odbyciu właściwego kursu. Psycholog nie może prowadzić leczenia farmakologicznego, czyli przepisywać leków. Może natomiast pomóc w ustaleniu typu osobowości, posługując się testami psychologicznymi testów psychologicznych. Do psychologa zgłaszają się w większości przypadków osoby z codziennymi problemami dnia codziennego, znajdujący się narażeni na stres, z problemami w pracy czy w uczuciach.

Te ciekawe posty mają swoją kontynuację. Masz ochotę się z nią zaznajomić? Więc idź do strony alergolog dziecięcy - Legnica i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

Pod hasłem „psycholog Wrocław” znajdzie się dużą ilość punktów, z których należy wybrać ten najbardziej pasujący - zapoznaj się ze szczegółami.

Psychoterapeuta
Może posiadać wykształcenie z psychologii, nie jest to jednak niezbędne. Do wykonywania zawodu psychoterapeuty potrzebne jest ukończenie czteroletniego szkolenia. Psychoterapia to najczęściej terapia(zobacz leczenie nerwicy lękowej) w postaci wielokrotnych spotkań, mające na celu osiągnięcie określonego rezultatu. Niejednokrotnie o pomoc psychoterapeuty zabiegają ludzie, którzy przechodzą jakiś kryzys, spowodowany śmiercią kogoś bliskiego, urazem lub innym traumatycznym przeżyciem. Kolejne częste występujące powody to objawy zaburzeń depresyjnych, anomalie związane ze snem lub z odżywianiem|zaburzenia snu lub odżywiania. „psychoterapeuta” to kolejne zapytanie, które pozwoli znaleźć renomowany i certyfikowany punkt odpowiadający potrzebom.
20-10-08 07:19:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.