Co zrobić kiedy dziecko się jąka?

Mowa jest jednym z najsilniejszych ludzkich nawyków, podobnie jak jąkanie. Nie jest to choroba, którą jesteśmy w stanie zniwelować za pomocą leków, ale przez program leczenia zorientowany na przekształcenie przyzwyczajeń a także podejścia do problemu. Kluczem do sukcesu są chęci i wewnętrzna zgoda do jego rozwiązania.

dziecko
Autor: Centrum Komunikacji Gordona,
Treści źródłowe: Centrum Komunikacji Gordona,
Pokonywanie przeciwności oraz czynienie postępów w płynnym sposobie mówienia wymaga przemożnej motywacji. Warto wiedzieć, że sama znajomość technik sprawnego mówienia, nie rozwikła problemu jąkania. Naukowcy odkryli, że jąkanie jest wywołane opóźnieniem neurologicznym w trakcie procesu mówienia, który powoduje, że osoba jest zagmatwana i sama nie jest do końca pewna, co chce dokładnie powiedzieć. Proces mówienia nie jest po prostu ruchem języka, ale wymaga synchronizacji procesów psychicznych i fizycznych. W przypadku osoby, która się jąka, każda sytuacja powiązana z mówieniem, zakłóca system kontroli emocji, co generuje problem. Osoba jąkająca, ma okresy płynności, gdy jej psychika jest ustabilizowana, niestety, wraca do dawnego stanu pod wpływem napięć. Oczywiście, nie możemy uchronić naszej pociechy przed wszystkimi stresami codziennego życia, jednak możemy dawać mu wsparcie i starać się mu pomóc w razie ich wystąpienia. Warto także wybrać się z problemem do specjalisty, który doradzi nam odpowiedni sposób postępowania lub podjęcia psychoterapii. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. psycholog (więcej dowiesz się na tej stronie) dziecięcy na integracja plus”.

Inni czytali też

Pomoc psychologiczna we Wrocławiu

psychoterapia
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu/
Różne porażki są nierozerwalnym składnikiem naszego żywota. I choć nasza „codzienna terapia” najczęściej ogranicza się do rozmowy z najbliższymi, bywa, że nie potrafimy zwalczyć swoich słabości, a życie wymyka nam się spod kontroli. W takich sytuacjach okazuje się, że psychoterapeuta jest osobą, która umie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psychoterapeuta pomaga rozwiązać nasze problemy, daje wsparcie, dobiera i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.


Dziecko, uszy, słuch
Autor: Medicover.
Treści źródłowe: Medicover.
Często, kiedy dziecko nie potrafi sprostać zbyt wygórowanym wymaganiom rodziców, może stać się zalęknione, co może sprzyjać problemom emocjonalnym i jąkaniu. Dziecko oczekuje przede wszystkim akceptacji, poczucia bezpieczeństwa i miłości. Jeśli jest zbyt wrażliwe, nie zniesie zbyt dużej dawki krytycyzmu i zacznie czuć się odrzucone.

Jeśli w mowie naszej pociechy jest coś niepokojącego, to powinniśmy zwrócić się do logopedy. Aby znaleźć fachowca w tej dziedzinie, wpiszmy w wyszukiwarkę szukane sformułowania, np. „. Ocena mowy dziecka i uspokojenie rodziców, są wówczas czymś wystarczającym, aby uniknąć dalszych kłopotów, natomiast im wcześniej psycholog (www) dokona oceny sytuacji, tym większa szansa na ustąpienie zaburzenia.
Treści źródłowe: Integracja Plus
Autor: Grzegorz Motriuk
18-07-31 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.