Psychoterapia
Przed wizytą sprawdź lekarza!
Treści źródłowe: bc-injury-law.com

Jak przezwyciężyć lęk społeczny

Obawa przed wyśmianiem, krytyka ze strony innych, pocenie dłoni, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych - to niektóre z objawów lęku społecznego. Może on przybierać różne formy, inną dynamikę i moc, zależnie od cech konkretnej osoby. Osoba nieśmiała bywa nie rzadko zakłopotana i czujna w kontaktach z innymi, a jej działania są nacechowane ciągłą nieśmiałością i dystansem.
tabletki
Autor: Damian Gadal
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Jak działa psychoterapia?

Egzystencja każdego z nas, obfituje tysiącem nie łatwych spraw, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie dać radę. W obliczu dotkliwych zdarzeń, każdy z nas zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które trudno znaleźć odpowiedź samemu. Wtedy z pomocną dłonią przybywa psycholog, który pomaga uporządkować nasz świat wewnętrzny i zrozumieć własne mechanizmy działania.
Lekarzowi możesz zaufać

Różnice pomiędzy psychologiem a psychoterapeutą

Pojęcia „psychologia” oraz „psychoterapia” w dzisiejszych czasach często są ze sobą mylone. Przede wszystkim ludzie zastanawiają się, do kogo udać się w poszukiwaniu pomocy w walce z danym problemem. Niejednokrotnie w grę wchodzi również psychiatria. Każde z tych wymienionych określeń określa coś innego, mimo że przedstawiciele wszystkich wymienionych gałęzi interesują się tą samą sferą ludzkiego życia, a mianowicie umysłem. Coraz większa liczba osób szuka specjalisty, który udzieli rady jak poradzić sobie z daną sytuacją życiową. Z tego powodu hasła typu „gabinet psychoterapii Wrocław”, „psychoterapia Warszawa” są bardzo chętnie poszukiwane w sieci.
Dziecko, nauka języków
Autor: Helen Doron Early English
Treści źródłowe: Helen Doron Early English

Co zrobić kiedy dziecko się jąka?

Mowa jest jednym z najsilniejszych ludzkich nawyków, podobnie jak jąkanie. Nie jest to dolegliwość, którą możemy wyleczyć za pomocą środków farmakologicznych, ale przez program leczenia ukierunkowany na przeistoczenie nawyków a także podejścia do problemu. Kluczem do sukcesu są chęci i wewnętrzna zgoda do jego rozwiązania.
psychoterapia
Treści źródłowe: http://www.sxc.hu/

Pomoc psychologiczna we Wrocławiu

Różne porażki są nierozerwalnym składnikiem naszego żywota. I choć nasza „codzienna terapia” najczęściej ogranicza się do rozmowy z najbliższymi, bywa, że nie potrafimy zwalczyć swoich słabości, a życie wymyka nam się spod kontroli. W takich sytuacjach okazuje się, że psychoterapeuta jest osobą, która umie nam pomóc, a spotkania z nim stają się nieodłącznym elementem naszego życia. Psychoterapeuta pomaga rozwiązać nasze problemy, daje wsparcie, dobiera i stosuje najlepsze w danej sytuacji sposoby terapii. Aby znaleźć poradnię i zapobiec poważniejszym komplikacjom w przyszłości, zacznijmy od wpisania w wyszukiwarkę słów: gabinet psychoterapii Wrocław.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.