Jak dbać o stopy i kręgosłup?

Ludzki kręgosłup jest jednym z podstawowych elementów organizmu. Od jego stanu uzależniony jest wygląd i ewentualne wady postawy, a co za tym idzie – generalny stan zdrowia i samopoczucie człowieka. Dlatego ważne jest, by posiadać właściwy styl życia, by myśleć o stanie kręgosłupa na co dzień. Faktem jest, że schorzenia kręgosłupa występują coraz częściej, a nasilają się zwłaszcza u seniorów. Może to prowadzić do trudności z poruszaniem się, z zaśnięciem i z innymi aktywnościami codziennymi.


Autor: Unfurled
Podobnie rzecz ma się ze stopami. Nieprawidłowy sposób poruszania się może doprowadzić do powstawania chorób kręgosłupa i wad postawy, a także do bólu. Powinno się pamiętać jak dbać o stopy i słuchać zaleceń specjalistów.

Bądź zdrową egoistką
Autor: Future PR
Treści źródłowe: Future PR
Niezwykle ważne dla kręgosłupa jest pilnowanie prawidłowej postawy. Swoistą plagą dzisiejszego świata jest tak zwane garbienie się, prowadzące do skrzywień. Przede wszystkim jednak zapomina się o zdrowej i właściwej postawie na siedząco.

Zainteresował Cię ten tekst?! To przejdź do oferty lekarz dublin, by zaznajomić się z ciekawymi informacjami na omawiany temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Na dzień dzisiejszy ogromna i nieustannie rosnąca liczba ludzi większość czasu spędza na siedząco. Związane jest to nierzadko z wykonywaniem pracy biurowej, przed ekranem komputera. Należy pamiętać o tym, by co jakiś czas wykonywać ćwiczenia na kręgosłup, a co najbardziej istotne – by w chwilach wolnych od pracy zażywać ruchu, przykładowo w formie spacerów czy jazdy na rowerze, joggingu. Dobrym rozwiązaniem mogą się okazać masaże pleców, które są nie tylko kojące, ale i dobre dla zdrowia.

Równie istotne jest prawidłowe dbanie o stopy. Jak zostało już wspomniane, prawidłowy sposób poruszania się ma spory na ogólną postawę i kondycję kręgosłupa. Równie istotnym czynnikiem jest wybór obuwia.

Czy wiesz, że znajdujące się tutaj przydatne notatki, mogłyby być w dużym stopniu dla Ciebie pomocne? Dotyczą one problematyki, która Cię teraz zainteresowała.

Niekomfortowe, za ciasne lub zbyt obszerne czy zbyt twarde buty mogą powodować ból, jak również trwały uraz. Podobnie sprawa wygląda w przypadku bezustannego i codziennego chodzenia w butach na bardzo wysokich obcasach. Należy od czasu do czasu dać „odpocząć” stopom, używając płaskiego obuwia, a w mieszkaniu poruszać się boso. Podobnie jak znaleźć można ćwiczenia na bóle kręgosłupa, dostępne są takie, które wpływają korzystnie na stan i kondycję stóp.
Treści źródłowe: Strona http://dbam-o-siebie.pl/
19-08-30 13:05:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.