Agnieszka Radwańska a popularność tenisa ziemnego

Jakie zawody sportowe są ukochane przez Polaków? Bez wątpienia piłka, wbrew temu, że nasi zawodnicy słabo wypadli w trakcie Euro 2012. Na drugiej pozycji lokują się skoki narciarskie. To niszowa dyscyplina, która została mocno rozpropagowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Relacje z jego kluczowych turniejów były oglądane przez miliony rodaków. To powszechna sytuacja, że sukcesy w danej dyscyplinie przekazują zainteresowanie nią dużej widowni. Analogicznie sprawa prezentuje się w tenisie ziemnym.
Daniela Hantuchová, tenisistka
Autor: adidas
Treści źródłowe: adidas
Agnieszka Radwańska latem doszła aż do finału słynnego Wimbledonu, a w ogólnej klasyfikacji najsprawniejszych tenisistek na świecie zajęła wspaniałą drugą lokatę. Jej wiktorie uczyniły to, że rodacy zaczęli interesować się tenisem. Polacy z entuzjazmem widzieli ją w roli dzierżącej polską flagę podczas otwarcia zmagań olimpijskich w mieście królowej Elżbiety II. Fani sportu strasznie zmartwili się, gdy w złym stylu została wyeliminowana z turnieju głównego. Ogromne zainteresowanie dziedziną łączy się wprost z dużymi wymaganiami, z tym widocznie jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie umie radzić. Ale to się na pewno zakończy, kiedy przywyknie do swojej renomy.

Inni czytali też

Tenis ziemny coraz bardziej popularny

Daniela Hantuchová, tenisistka
Autor: adidas
Treści źródłowe: adidas
Trudno zapomnieć, jak pojawiła się małyszomania. To znane zjawisko, że na fali zwycięstw jednego sportowca silnie rośnie zainteresowanie dziedziną. I tak się dokładnie stało na początku minionej dekady, gdy wcześniej całkowicie niszowa dyscyplina zimowa zaczęła pasjonować bardzo szerokie grono ludzi. Powstawały dedykowane portale WWW itp.. Dużo komentatorów głowi się, czy również tak się zdarzy w przypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.


A polubienie tenisa da się sprawdzić patrząc na wzrastające statystyki oglądalności jej występów, a również po aktywności rodaków. Coraz więcej żaków wybiera w ramach wf tenis ziemny (akcesoria do tenisa na sport profesjonalna kamera sportowa-shop.pl). Nierzadko można napotkać w parkach ludzi odbijających piłeczkę na ogólnodostępnych kortach. Zauważalną popularnością mogą pochwalić się hale, w których da się wypożyczyć kort na parę gier. Wzrasta liczba barów, gdzie można pooglądać tenis live.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.