Praca geodety. Przeczytaj więcej

Jakie zadania ma geodeta? Jakie znane są typy zadań geodezyjnych? Co trzeba zrobić, by zostać specjalistą od geodezji? Na te problemy odpowiem w tym oto lapidarnym tekście. Zapraszam do lektury.
Geodezja jest częścią dziedziny nauk o ziemi, jaką jest kartografia. Geodeta trudni się badaniami wielkości i kształtu gruntu. To mocno uproszczone ujęcie jego pracy. Usługi geodety są niezbędne przy układaniu, przekształcaniu i naprawie ulic, wytyczaniu rubieży działek gruntowych i rolnych, wczesnym etapie prac architektonicznych różnego rodzaju, rysowaniu map oraz w całej masie zadań ściśle naukowych, takich jak pomiary osnów magnetycznych. Geodezja (czytaj więcej- tyczenie działek) ma też dużo koneksji z sztucznymi satelitami!.

geodeta w trakcie pracy
Autor: Sunburned Surveyor
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Geodezja należy do fachów regulowanych. To oznacza, do uprawiania go zgodnie z prawem, musisz posiadać licencję, nadaną przez Rząd. Nad Wisłą nad geodezją sprawuje też kontrolę Główny Geodeta geodezja poznań Kraju. Zezwolenie dostaniem po magisterce z geografii, odbyciu obowiązkowej 3-letniej praktyki w fachu oraz przejściu z poprawnym rezultatem oficjalnego sprawdzianu. Jeśli pragniesz zdecydować się na wymagające studia, by kiedyś zarabiać jako specjalista geodeta. Wrocław i stolica moim skromnym zdaniem oferują wysoki poziom.


Inni czytali też

Co robi geodeta

pomiar
Autor: Zakład Usług Inżynierskich APEKS
Treści źródłowe: Zakład Usług Inżynierskich APEKS Sp. z o.o.
Bez wątpienia choć raz, jadąc samochodem, gwałtownie ściągnęliście nogę z gazu, zauważając człowieka w żółtym plastronie, schylającego się nad trójnogim statywem. Chwilę potem zorientowaliście się, że to nie funkcjonariusz, a geodeta wykonujący swoje zadania. Właściwie to jakie?

Gdy nie kusi cię praca geodety, a potrzebujesz usług biura pomiarowego, zawsze pozostaje internet. W cyberprzestrzeni poznasz oceny biur i na pewno dobrze wybierzesz. Najpierw podpowiadam wpisać do wyszukiwarki taką linijkę „geodezja + lokalizacja” (np. „geodezja dolnośląskie”). Czeka cię prawdziwa obfitość propozycji, gwarantuję!.Wyświetl większą mapę
21-03-05 07:25:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.