Tanie opony w Poznaniu

Opony samochodowe
Treści źródłowe: www.interopony.pl
Nadchodzi zima, z pewnością wkrótce temperatura spadnie poniżej zera, spadnie śnieg i pojawi się oblodzenie na drogach. W związku z tym większość mieszkańców Poznania albo już założyła opony zimowe, albo dopiero zamierza to zrobić. Niektórzy dopiero planują zakup nowych opon, gdyż zeszłoroczne już nie są bezpieczne, a jeszcze inni zastanawiają się gdzie kupić opony letnie na przyszły rok. Niestety jest to spory wydatek, który może dość mocno ograniczyć zasobność naszego portfela, co jest niepożądane, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego też każdy poszukuje możliwości oszczędzenia paru groszy. Jednak co zrobić, aby wydając jak najmniej zakupić dobrej jakości produkt????

Jakie warunki powinny spełniać dobre opony zimowe???

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć co to są „dobre opony zimowe” i które z dostępnych na rynku wybrać, aby jak najlepiej zaspokoiły nasze potrzeby. Właściwie podjęta decyzja o wyborze opon zimowych zapewnia bezpieczeństwo, przyjemność z jazdy oraz pewność, że kupiliśmy dokładnie to, na czym nam zależało. Oto cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę:

Samochód, wymiana opon
Autor: iStock
Treści źródłowe: iStock
1. Bieżnik, czyli zewnętrzna część opony bezpośrednio stykająca się z jezdnią. Wyróżniamy trzy typy bieżników: bieżnik symetryczny (najmniej zaawansowany technologicznie, coraz rzadziej spotykany, w związku z czym też najtańszy), bieżnik asymetryczny (odznacza się różną rzeźbą po lewej i różną po prawej stronie opony. Zewnętrzna strona opony ma większe i masywniejsze klocki bieżnika, odpowiada za przyczepność. Wewnętrzna strona odpowiada za odprowadzanie wody i błota. Dzięki równomiernemu rozłożeniu nacisku opony mniej się zużywają.)oraz bieżnik kierunkowy (najczęściej stosowany typ bieżnika w oponach zimowych. Bruzdy ułożone są „w jodełkę” w związku z czym najlepiej odprowadzają wodę i błoto spod opony tym samym zapewniając możliwie dużą przyczepność).

2. Klasa- do wyboru mamy: ekonomiczną, średnią i wysoką. Klasa opon wiąże się zarówno z jakością wykonania, jak i z ceną.

3. Rozmiar opony- jest to podstawowa kwestia, bo rozmiar opony definiuje zakres bieżników, z których będziemy wybierać. Aby sprawdzić rozmiar opony należy zajrzeć do instrukcji pojazdu, sprawdzić wlepkę na klapce wlewu paliwa lub słupku wewnątrz samochodu, za siedzeniem kierowcy. Informację taką można uzyskać również u autoryzowanego serwisanta marki lub w Internecie (np. Indeks prędkości i nośności- uzyskujemy go wraz z informacją o rozmiarze opon.

Inni czytali też

Popularność cegły kinkierowanej

Stopnie z cegieł i płyt
Autor: e-ogrody.com
Cegła klinkierowa stała się niezwykle popularna w przeciągu ostatnich dziesięcioleci w naszym kraju. Trudno się dziwić, ponieważ łączy ona w sobie wiele zalet. Przede wszystkim cegła klinkierowa wygląda bardzo ładnie, dlatego przyciąga uwagę wielu klientów. Obok atrakcyjności wyglądu posiada też bardzo dobre cechy fizyczne. Jest bardzo trwała.


Samochód, opony
Autor: iStock
Treści źródłowe: iStock
O ile w przypadku opon zimowych, indeks prędkości może być niższy niż homologowany, tak, indeks nośności nigdy nie powinien być niższy od zalecanego. To, na jakie opony się zdecydujemy zależy od wielu czynników. Musimy zdefiniować to, jakie są nasze preferencje co do opony, oraz to, w jakich warunkach będziemy je użytkować. Przykładowo, jeżeli jeździmy głównie po zatłoczonym mieście, to powinniśmy zainwestować w opony, które zapewnią nam niezwłoczne reakcje samochodu (np. na hamowanie). Jeżeli zaś poruszamy się po terenie górzystym, to potrzebujemy opon o agresywnym bieżniku, z dużą ilością lameli i wzorem klockowym. Ważny jest też preferowany styl jazdy.

Opony
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Gdzie kupić najtaniej??? Odpowiedź na to pytanie jest ważna dla wielu spośród Poznańskich użytkowników samochodów. Jak w większości przypadków, najlepszą drogą, aby dotrzeć do tanich dystrybutorów, jest Internet. Wpisując w wyszukiwarkę frazę, na przykład: „opony Poznań”, „tanie opony Poznań” lub po prostu „opony zimowe”, znajdziemy linki do wielu stron internetowych zajmujących się sprzedażą akcesoriów do aut. Takie strony to na przykład lub Możemy też skorzystać z serwisu sprzedażowego Allegro. Oferty sprzedaży tańszych markowych opon czasem możemy też znaleźć na portalach zakupów grupowych (np.
18-07-12 10:38:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.