Szybki sposób na zmianę koloru auta – folie samochodowe

Autor: Richard Hsu
Do niedawna jedynym sposobem na zmianę koloru auta było lakierowanie. Dzisiaj jest zdecydowanie łatwiejszy sposób – auto wystarczy okleić. Ciągle jeszcze brakuje entuzjazmu dla tej metody.

Zmiana koloru auta to wcale nie musi być ekskluzywny i drogi zabieg. Coraz popularniejsze są jednak folie samochodowe, które pozwalają zmienić kolor samochodu z dnia na dzień – na chwilę bądź na lata.


Czy oklejanie aut jest bezpieczne?
Najważniejsze, że folie samoprzylepne mogą zwiększyć wartość auta. W jaki sposób? To forma zabezpieczenia lakieru przed szkodliwymi czynnikami, więc oklejając nowe auto, można przed jego sprzedażą po latach reklamować się idealną karoserią. W dowolnej chwili można wrócić do dawnego koloru, bo folie nie zostawiają żadnych śladów – są zrobione ze specjalnych materiałów i są bardziej elastyczne niż folie ploterowe.

Zupełnie inny samochód Oklejenie samochodu służy wszystkim, którzy chcą wyróżnić się na tle innych. Firmy, które mają całe floty dzięki folii szybko mogą spersonalizować i oznaczyć swoje samochody. Poza tym na imprezach motoryzacyjnych też zastosowanie znajdzie takie ozdabianie aut. Jednak przede wszystkim taka folia ma służyć odświeżeniu auta, nadaniu mu zupełnie nowego koloru, szczególnie, jeśli lakier już dawno stracił dawny blask.

Inni czytali też

Reklama na dużym ekranie

Telebim
Autor: http://www.freeimages.com
Treści źródłowe: http://www.freeimages.com
Porządnie przewidziana kampania reklamowa to zapewniony sukces jakiejkolwiek firmy, niezależnie od tego, czy jest już na rynku, bądź jest to nowo powstająca firma. Komunikat reklamowy przesyłany za pomocą telebimu najbardziej zapada w pamięci potencjalnego klienta.


Jak i gdzie zmienić kolor auta? Tego typu materiały oferują ci sami producenci, którzy sprzedają folie do ploterów i inne materiały reklamowe. Znane marki, to na przykład Oracal i Avery.Jak zwykle jakość usługi zależy od firmy, która zajmie się naklejaniem. Sam proces trwa około 5 dni i musi być poprzedzony odpowiednimi czynnościami. Auto musi zostać dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, a przede wszystkim rozebrane. Po naklejeniu trzeba odczekać 24 godziny, żeby folia się utrwaliła.

Jeśli chodzi o koszty oklejania samochodu, zaczynają się mniej więcej od 1000 zł. Wszystko zależy od wyboru firmy i materiałów. Z całą pewnością to dużo tańszy sposób niż wizyta u lakiernika. Kolor jest zawsze jednolity, a w razie uszkodzenia samej folii, w każdej chwili można zakleić wybrakowany fragment bez konieczności przeklejania całości.
18-07-12 10:40:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.