Szybki sposób na zmianę koloru auta – folie samochodowe

Autor: Richard Hsu
Do niedawna jedynym sposobem na zmianę koloru auta było lakierowanie. Dzisiaj jest zdecydowanie łatwiejszy sposób – auto wystarczy okleić. Ciągle jeszcze brakuje entuzjazmu dla tej metody.

Zmiana koloru auta to wcale nie musi być ekskluzywny i drogi zabieg. Coraz popularniejsze są jednak folie samochodowe, które pozwalają zmienić kolor samochodu z dnia na dzień – na chwilę bądź na lata.


Czy oklejanie aut jest bezpieczne?
Najważniejsze, że folie samoprzylepne mogą zwiększyć wartość auta. W jaki sposób? To forma zabezpieczenia lakieru przed szkodliwymi czynnikami, więc oklejając nowe auto, można przed jego sprzedażą po latach reklamować się idealną karoserią. W dowolnej chwili można wrócić do dawnego koloru, bo folie nie zostawiają żadnych śladów – są zrobione ze specjalnych materiałów i są bardziej elastyczne niż folie ploterowe.

Zupełnie inny samochód Oklejenie samochodu służy wszystkim, którzy chcą wyróżnić się na tle innych. Firmy, które mają całe floty dzięki folii szybko mogą spersonalizować i oznaczyć swoje samochody. Poza tym na imprezach motoryzacyjnych też zastosowanie znajdzie takie ozdabianie aut. Jednak przede wszystkim taka folia ma służyć odświeżeniu auta, nadaniu mu zupełnie nowego koloru, szczególnie, jeśli lakier już dawno stracił dawny blask.

Inni czytali też

Prorent zagwarantuje nam wypożyczenie każdego wozu

samochód do pożyczenia
Autor: bertknot
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Jaką propozycję przygotowały dla nas wypożyczalnie samochodów Kraków? Pragniemy się udać na wakacje, lecz nasz wóz okazuje się być za mały, byśmy się spokojnie pomieścili? A może nawiedzili nas znajomi, pragniemy ich wziąć na większe zwiedzanie, ale nie zmieścimy się do jednego pojazdu? W takich momentach warto zobaczyć co mogą podarować nam wypożyczalnie samochodów.


Jak i gdzie zmienić kolor auta? Tego typu materiały oferują ci sami producenci, którzy sprzedają folie do ploterów i inne materiały reklamowe. Znane marki, to na przykład Oracal i Avery.Jak zwykle jakość usługi zależy od firmy, która zajmie się naklejaniem. Sam proces trwa około 5 dni i musi być poprzedzony odpowiednimi czynnościami. Auto musi zostać dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, a przede wszystkim rozebrane. Po naklejeniu trzeba odczekać 24 godziny, żeby folia się utrwaliła.

Jeśli chodzi o koszty oklejania samochodu, zaczynają się mniej więcej od 1000 zł. Wszystko zależy od wyboru firmy i materiałów. Z całą pewnością to dużo tańszy sposób niż wizyta u lakiernika. Kolor jest zawsze jednolity, a w razie uszkodzenia samej folii, w każdej chwili można zakleić wybrakowany fragment bez konieczności przeklejania całości.
18-07-12 10:40:22
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.