Żywność
eko
Autor: kuchenkainternetowa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Zalety żywności ekologicznej

Żywność ekologiczna zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze obecna we wszystkich marketach, ale szybko zajmuje w nich należne jej miejsce. Staje się z dnia na dzień cenną alternatywą dla mniej zdrowych produktów. Smakowite pomidory bez pestycydów czy gruszki pozbawione chemii towary to obecnie stosunkowo rzadko dostępne w sklepach, które można codziennie odwiedzić. Możliwość nabycia tego typu produktów daje jednak sieć.
warzywa
Autor: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Produkty zdrowe

obecnie coraz większa liczba ludzi zwraca uwagę na to, jakie wyroby żywnościowe kupuje. Dużo mocniejszy nacisk niż kiedyś położony jest na walory zdrowotne wyrobu, a nie jedynie na jego smak czy wygląd. Takie warunki spełnia tak zwana żywność ekologiczna. Tym określeniem definiuje się wszelkie wyroby otrzymane sposobami naturalnymi w rolnictwie.
warzywa ekologiczne
Autor: Paul Pitman
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym jest zdrowa żywność

Jesteśmy tym, co jemy – tak mówi stare przysłowie. Jesteś zdrowym człowiekiem, bo konsumujesz zdrową żywność. A co w aktualnych czasach, oznacza to sformułowanie? Zdrowa żywność to rozmaitego rodzaju produkty naturalne i ekologiczne, nieskalane chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i produkowanie opiera się głównie na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja oraz stosuje się naturalne produkty, jak przykładowo żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych używa się tylko naturalnych nawozów.
Ekoj
Treści źródłowe: ekoj.pl

Zdrowa żywność – wyższa jakość posiłków

Ludzie nareszcie zwrócili uwagę na to, co mają na talerzach. Nie zgadzają się na niezdrowe dodatki i żądają wysokiej jakości. Bio żywność już nie jest wymysłem i wkracza do normalnego życia. Stoiska, które sprzedają produkty ekologiczne kojarzą się jeszcze z wysokimi i zagadkowymi cenami.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.