Żywność
eko
Autor: kuchenkainternetowa
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Zalety żywności ekologicznej

Żywność ekologiczna zdobywa coraz większą popularność. Nie jest jeszcze obecna we wszystkich marketach, ale prędko zajmuje w nich należną jej pozycję. Staje się z dnia na dzień cenną alternatywą dla mniej zdrowych produktów. Smaczne pomidory bez pestycydów czy gruszki pozbawione chemii towary to w dzisiejszych czasach stosunkowo rzadko dostępne w sklepach, które można codziennie odwiedzić. Możliwość kupna tego typu produktów daje jednak sieć.
warzywa ekologiczne
Autor: Paul Pitman
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Czym jest zdrowa żywność

Jesteśmy tym, co jemy – tak powiada stare porzekadło. Jesteś zdrowym człowiekiem, bo konsumujesz zdrową żywność. A co w teraźniejszych czasach, oznacza ten zwrot? Zdrowa żywność to wszelakiego typu produkty naturalne i ekologiczne, nieskażone chemią spożywczą i niezmodyfikowane genetycznie. Ich przygotowywanie i robienie opiera się przede wszystkim na naturalnych mechanizmach chemicznych, takie jak fermentacja oraz stosuje się naturalne produkty, jak przykładowo żywe kultury bakterii. Do upraw warzyw ekologicznych używa się wyłącznie naturalnych nawozów.
warzywa
Autor: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com

Produkty zdrowe

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zwraca uwagę na to, jakie produkty żywnościowe nabywa. Znacznie większy nacisk niż wcześniej położony jest na walory zdrowotne wyrobu, a nie tylko na jego walory smakowe lub wygląd. Takie czynniki posiada tak zwana żywność ekologiczna. Tym określeniem nazywa się wszelkie wyroby otrzymane metodami naturalnymi w uprawie roli.
Ekoj
Treści źródłowe: ekoj.pl

Zdrowa żywność – wyższa jakość posiłków

Ludzie w końcu przyjrzeli się temu, co kupują. Zaczęli krzywić się na chemiczne ulepszacze i żądają wysokiej jakości. Eko żywność przestaje być wymysłem i pojawia się na stołach. Sklepy, które mają w ofercie produkty ekologiczne łączą się jeszcze z dużymi i nieuzasadnionymi cenami.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.