Kartki okolicznościowe

Okres, kiedy nadchodzą święta, jest czasem wzmożonej aktywności na poczcie. Mechanizm ten najłatwiej zauważyć zwłaszcza wśród ludzi starszego pokolenia, którzy nie są zaprzyjaźnieni z udogodnieniami płynącymi z nowoczesnych mediów. Wysyłają oni więc kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a poza okresem świątecznym także kartki urodzinowe. Czasami wydaje nam się to przestarzałe, konserwatywne, proste i tandetne, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne
Treści źródłowe: http://www.waszezaproszenia.pl/
Przyzwyczajenia starszych osób często wydają się nam irytujące, psują nam plany swoją nudą, powolnością. A może jednak warto się zastanowić nad innymi stronami tradycji i staroświeckości?

Jedną z nich jest dostanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Każdego bowiem ucieszyłoby wrócenie do domu po morderczym dniu pracy i zobaczenie w skrzynce pocztowej potwierdzenia tego, że komuś na nas zależy w postaci kartki urodzinowej? Oczywiście słowa słowami, ale, szczególnie jeśli dzieli nas odległość, to jeden z najlepiej widocznych dowodów, że ktoś chciał zadbał o nas i wciąż o nas myśli. Gdy, jak wiele rodziców w dzisiejszych czasach, pracujemy za granicą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od ukochanej lub ukochanego, czy może być coś piękniejszego?

Inni czytali też

Sprzątanie osiedli - pracuj na studiach

Sprzątanie biur
Treści źródłowe: sprzataniefirm.pl
Najważniejsze, biorąc pod uwagę utrzymywanie czystości w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej lub firmowych biurach, jest to, by usługi były robione dokładnie. Solidne i najbardziej doceniane na rynku firmy, które oferują sprzątanie biur w Warszawie, jak również dbanie o czystość osiedli w mieście oraz poza miastem, zauważone zostały już przez wielu potrzebujących pomocy w tej branży. Głównie te wyjątkowo renomowane firmy sprzątające rekomendowane są dalej, natomiast stałym klientom są w stanie zaproponować wyjątkowo korzystne ceny za swoje usługi.


Tort urodzinowy
Autor: www.sxc.hu
Treści źródłowe: www.sxc.hu
Ktoś mógłby powiedzieć, że to dalej zbyt tradycyjne i staroświeckie, a do tego przepełnione ckliwością, ale okazałby się ignorantem. Odwiedzenie poczty udowodni mu, że jest w błędzie. Nie mówimy tutaj już o księgarniach, czy specjalistycznych sklepach papierniczych. Do wyboru mamy tam nie tylko urocze kartki ślubne, czy pięknie malowane kartki bożonarodzeniowe, ale są też różne inne, w tym kartki ręcznie robione. Nie muszą być zwykłe. W ofercie sklepów znajdziemy przeróżne: z rodzaju absurdalnych, śmiesznych, czy będące reprodukcjami dzieł znanych artystów. Krótko mówiąc: do wyboru, do koloru. Lepiej więc zastanowić się nad bliskimi, o których ostatnio mniej pamiętaliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do pogłębienia znajomości z nimi.
18-07-12 10:40:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.