Czy terapia małżeńska jest w stanie uratować rozpadające się małżeństwo?Jak można uratować rozpadający się związek małżeński?

Aktualnie coraz częściej dochodzi do rozwodów. Powodów jest bardzo dużo. Należą do nich na przykład różnica charakterów, niewierność, nałóg alkoholowy (http://alkater.pl/odtruwanie-detox-warszawa/odtruwanie-od-alkoholu/), kłótnie na tle finansowym, zły stosunek do rodziny czy też niedosyt seksualny. Chociaż obecnie kluczową przyczyną rozwodów jest tło finansowe- coraz częściej ludzie są zwalniani z pracy, młode osoby nie mogą jej zdobyć, a gdy już się ją ma to zazwyczaj zarobki nie są stosowne do wykonywanej pracy. Warto, wtedy skorzystać z pomocy psychologa na przykład psycholog warszawa, ponieważ rozwód należy zaliczyć do skrajnego wyboru.
Przed wizytą sprawdź lekarza!
Treści źródłowe: bc-injury-law.com


Aczkolwiek nierzadko jest on jedynym i słusznym wyjściem. Statystycznie dużo częściej rozwodzą się pary, u których istnieje duża różnica wieku. Przesłanki ostrzegawcze informujące o tym, że coś złego dzieje się w małżeństwie to na przykład: - brak porozumienia- zamiast szukać rozwiązania szukamy sprawcy, - częste awantury z błahego powodu, - współżycie małżeńskie tylko z musu, - czynienie sobie na przekór, - przeczucie żony lub męża, że lepiej jest jak drugiej osoby nie ma w domu.

Inni czytali też

Jak upłynnić komunikację w związku?

Przed wizytą sprawdź lekarza!
Treści źródłowe: bc-injury-law.com
Na początku funkcjonowania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i skupiają uwagę tylko na tym, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnych rzeczach, ale w miarę jego upływu, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś we dwójkę. Po ślubie, okres miesiąca miodowego się kończy i wówczas bardzo ważna staje się umiejętność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.


W ratowaniu małżeństwa może pomóc nam sesja terapeutyczna z Będzie ona skuteczna dopiero wtedy, gdy obie strony będą zainteresowane pracą nad przebudowaniem swojego związku. Niemniej jednak statystyki pokazują, że około 25% par po 5 latach terapii i tak rozwiodło się. Zazwyczaj były to pary, które zbyt późno rozpoczęły kurację. Bardzo dużo jest gabinetów psychologicznych, w których możemy odbyć taką terapię. Gabinet psychologiczny warszawa prócz terapii małżeńskich proponuje też specjalistyczną pomoc psychologiczną, rozmaitą ofertę szkoleń i warsztatów psychoedukacyjnych oraz psychoterapię. Owocem dobrej terapii małżeńskiej jest to, że małżonkowie mogą ufać i liczyć na siebie, cieszą się z z życia intymnego, potrafią ze sobą współpracować, znakomicie się dogadują, mogą liczyć na siebie w każdej sytuacji.
21-05-08 07:37:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.