Jak ciekawie spędzić urlop?

Co roku stajemy przed tym samym dylematem. Co robić w trakcie wakacji? Leżenie przez dwa tygodnie dla wielu osób jest mało ciekawe, zwłaszcza gdy nie lubią palącego słońca. Spacery po górach najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być okresem wypoczynku. Może w związku z tym wypróbować coś całkiem odmiennego? Ciekawym pomysłem może być jazda konna - sport skupiający w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość i możliwość kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.
łąka
Autor: PhillipC
Treści źródłowe: http://www.flickr.com/
Nauka jazdy konnej - jak zacząć?

Inni czytali też

Wszelakie odżywki dla sportowców powinno się nabywać w sprawdzonych punktach - apteka internetowa

apteka
Autor: Billie Ward
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Aktualnie zainteresowanie sportem jest nadzwyczaj duże. Coraz więcej osób fantazjuje o wysportowanej sylwetce i solidnej kondycji. Nadzwyczaj często angażują się w uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej i polepszają swoje kompetencje w jej obszarze. Jest to bezsprzecznie pozytywne zjawisko, które zapewnia same pozytywne skutki.


Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dzień dobry nikt nie każe nam kupować konia. Dla początkujących najlepszym rozwiązaniem jest nauka jeździectwa w dobrej szkole. Przy każdej stadninie funkcjonują szkoły, gdzie zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy. Dobry instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Z jego pomocą jazda konna (jazda konna), która jest bardziej wymagająca niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, będzie dostarczać świetnej rozrywki. Prowadzący zajęcia bez wątpienia ułatwi nam dobór wierzchowca - takiego, który lubi ludzi i nie nie będzie zbyt aktywny na pierwszej lekcji - i zadba o to, by lekcja była bezpieczna.

konie
Autor: Krzysztof Szustka
Treści źródłowe: Integer S.A.
Obóz jeździecki - nauka bardzo intensywna

Jeśli posiadasz więcej czasu niż tylko parę godzin w tygodniu dobrze zastanowić się nad wyjazdem na kolonię konną. Najczęściej to 14 dni intensywnego zdobywania i szlifowania umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki to także genialna okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji paru godzin lekcji co tydzień nie można się do tego stopnia zaangażować w opiekę nad koniem. Na takich wyjazdach również pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, często, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto czerpać z ich długiego doświadczenia.

Jeździectwo to satysfakcjonujący sport. Rozbudowuje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Wiosna i lato to idealny okres, aby zacząć lekcje jazdy konnej. Piękna pogoda, wszechobecna zieleń, kwitnące drzewa, pachnące lasy, szerokie polany - czy da się wymyślić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie świetny pomysł na spędzenie lata? A więc - na koń!


Odkryj propozycję Stadniny Patataj:
Wyświetl większą mapę
Treści źródłowe: http://www.patataj.com/
21-11-30 07:01:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.