Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna nieustanie cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Wybór jest duży, dosłownie w każdej miejscowości natrafimy na gabinet lub ośrodek medycyny naturalnej. Tego typu zabiegi często są przeprowadzane w zwykłych ośrodkach odnowy biologicznej. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym odmianom terapii alternatywnych.
Kobieta
Autor: plethr
Treści źródłowe: http://sxc.hu


Medycyna niekonwencjonalna, zwana też komplementarną lub alternatywną, ma wieloletnią tradycję i wytwarzała się w wielu państwach. Z Japonii i Chin przyszły do nas akupresura i akupunktura.

Jeśli interesuje Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tutaj oraz zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący pełny tekst.

Z państwa francuskiego zaś aromaterapia, czyli leczenie wdychaniem zapachów oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom powstała hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i oddziaływaniu na jego psychikę.

Inni czytali też

Relaks w Kołobrzegu

Apartamentowiec nad morzem Dune
Autor: Mielno Holding - Firmus Group
Treści źródłowe: Mielno Holding - Firmus Group
Tryb życia, jaki we współczesnych czasach prowadzimy nie sprzyja naszemu zdrowiu. Jesteśmy bez ustanku zalatani, przemęczeni, padnięci. Warto, chociaż na chwilkę odsapnąć i zadbać o swoje zdrowie. Bardzo dobrym wyjściem jest wybranie się na dłuższy pobyt do sanatorium, a dla osób, które nie posiadają zbyt dużo wolnego czasu – weekendowy pobyt w spa.


Wyjątkowo rozwiniętą dziedziną medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym wypadku kurujące cechy ma człowiek, rodzaj szamana. Bioenergoterapeuta swoją energią wpływa na aury chorego, tym sposobem kurując go z nieprawidłowości fizycznych i duchowych. Terapia ta opiera się na wierze, że sfera fizyczna i psychiczna przenikają się nawzajem i są znacząco od siebie zależne. Nad Wisłą istnieją organizacje bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i koncesje, więc warto przed pójściem upewnić się, że wybraliśmy uzdrowiciela z licencją.

Najbardziej frapującą odmianą terapii naturalnych jest bez wątpienia arteterapia.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto podobne nasze serwisy, które prezentują to zagadnienie - na pewno też Cię zafascynują.

Jak nazwa wskazuje, uzdrawiającą siłę ma tu mieć sztuka, konkretnie tworzenie jej. Najkrócej ujmując, w czasie sesji arteterapii pacjent ma wydobyć z głębi siebie tłumione uczucia, lęki, obawy, nastroje, by przenieść je na tworzone obrazy i rzeźby. Nie trzeba mieć jakiegokolwiek talentu twórczego, by wyrazić siebie. To właśnie możliwość wyrażania siebie jest w leczeniu najważniejsza.

Z Indii przyszła do nas joga, bardzo lubiana szczególnie wśród middle-class. Jak wiele nabytków z Dalekiego Wschodu, joga skupia w sobie duchowość z fizycznością. Ćwiczenia mają tu pomagać w zdobywaniu wewnętrznego progresu i zarazem wzmacniać zdrowie. Jeśli interesuje cię joga Warszawa jest miastem, gdzie funkcjonuje najwięcej ośrodków z najlepszymi joginami.
Autor: G.S.
18-11-10 07:14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.