Żywność ekologiczna - charakterystyka

Dobroczynne właściwości żółtego sera
Autor: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Treści źródłowe: Moniecka Spółdzielnia Mleczarska
Od jakiegoś czasu karierę w supermarketach robią tzw. „stoiska eko”. To półki, gdzie wyszukać można tylko produkty ekologiczne. Kilkadziesiąt lat temu nikt o takich rzeczach nie mówił.

Ciekawisz się tym tematem? Przeczytaj zatem jeszcze dalej (http://www.poznan.optitaxi.pl/kurier-poznan) o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Sądzimy, że Ci się spodoba.

Co więc się stało?


Przy wytwarzaniu produktów spożywczych wykorzystywano wcześniej zdecydowanie mniej chemii niż dziś. Coś co było jeszcze niedawno normalne, dziś już wpisuje się w kategorię „żywność ekologiczna”. Niestety, masowa produkcja, modyfikacje i inne ”dodatki” wymuszają na nas poszukiwanie zdrowych produktów.

Inni czytali też

Dbaj o kondycję w domu

Jeśli posiadamy własny dom świetnym pomysłem jest urządzenie w nim niewielkiej siłowni. Często mamy jakieś pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je zagospodarować. Wstawienie tam maszyn do ćwiczeń będzie najlepszym pomysłem. W szczególności jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja podejmowania wysiłku fizycznego w gronie innych ludzi jest dla nas wielce nieprzyjemna. W takiej sytuacji ćwiczenia we własnym domu są wyjściem.


Najlepiej tak właściwie znaleźć jedno, sprawdzone miejsce, gdzie można nabyć zdrową i smaczną żywność ze sprawdzonego źródła. Poszukajmy, prawdopodobnie niedaleko mamy niewielki kiosk z warzywami oferowanymi przez lokalnych rolników. Możemy nawet pojechać do jakiegoś gospodarstwa i tam kupować jedzenie - wielu rolników teraz już pozwala na zakupy, które robimy w sposób od lat już popularny na zachodzie. Przybywamy do gospodarstwa, zabieramy skrzynkę i idziemy między grządki zbierając to, na co mamy ochotę. Przy wyjeździe regulujemy rachunek - , zazwyczaj mniej niż za supermarketową żywność „bio”.

Da się też odnotować pewną tendencję - mianowicie produkty ekologiczne są teraz na czasie. Nie idzie tylko o żywność, ale też ubrania, dodatki, obuwie, kosmetyki, AGD i właściwie wszystko z naszego otoczenia. Da się zauważyć, że jeśli coś ma etykietkę „eko” od razu jest pożądane , a przy okazji jeszcze o wiele droższe niż „zwykłe” produkty. Nie jest to niedobra czy szkodliwa moda, to przykre jednak, że jest wiele osób, które nie zwróciłyby nigdy uwagi na metodę uprawy roślin czy hodowli zwierząt, albo też produkowania innych produktów - gdyby to nie było na czasie. Miejmy nadzieję, że ta moda nie minie i żywność ekologiczna będzie często gościć na naszych stołach (żywność ekologiczna sklep internetowy Ekoj).
23-06-25 12:01:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.