Radca prawny - zawód z przyszłością

Coraz częściej popularnym zawodem staje się radca prawny. Aby nim zostać trzeba ukończyć studia magisterskie na uczelni prawniczej w Polsce lub za granicą tylko wtedy gdy studia te uznane są za równorzędne w Polsce. Później ukończyć aplikację radcowską i zostać wpisanym na listę radców prawnych.
Winno się także mieć pełną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych. Radca prawny jest zobowiązany także być idealnego charakteru oraz swoim bieżącym zachowaniem winien dawać rękojmię porządnego wykonywania zawodu radcy prawnego. Niejednokrotnie radca prawny (więcej na tej stronie) mylony jest z zawodem adwokata. Faktycznie obydwoje robią zbliżone usługi, jednakże radca prawny nie może występować, jako adwokat w sprawach karnych i w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe.

- Kancelaria prawna we - Kancelaria prawna we Wrocławiu]Do obowiązków radcy prawnego zalicza się pomoc innym osobom w uzyskaniu niezbędnych wiadomości dotyczących prawa. Ustawa z dnia 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych ustala reguły wykonywania zawodu radcy prawnego. Radca prawny udziela między innymi różnorodnych wskazówek i konsultacji zarówno osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym oraz jednostką organizacyjnym. Sporządza on opinie prawne, przepracowuje koncepcje aktów prawnych, występuje przed sądami i urzędami, jako pełnomocnik. Bardzo znaczące jest to, że radca prawny zobowiązany jest ustawowo zatrzymać w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w toku udzielania porady prawnej. Swoją profesję może prowadzić w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej w postaci spółki cywilnej, na przykład, jako kancelaria adwokacka Wrocław lub spółki prawa handlowego. Może też być zatrudnionym na etacie u jakiegoś biznesmena, który pragnie zatrudni adwokat - kancelaria adwokacka - rozwody Częstochowa wnika tylko dla siebie.


Inni czytali też

Gdzie można odnaleźć rzetelnego prawnika?

Prawo
Autor: controlarms
Treści źródłowe: www.flickr.com
Jeśli potrzebny jest nam prawnik często opieramy się na rekomendacji bliskich albo przyjaciół. Jeśli jednakże nikt z naszego środowiska nie korzystał do tej pory z usług kancelarii adwokackiej najlepiej będzie dla nas szukać w sieci. Ma to swoje dobre i złe strony, ale pozytywów jest dużo więcej.

Czy oby z pewnością radca prawny to zawód z przyszłością? Należy mieć na uwadze, że są to lata uczenia się opatrzone ryzykiem, że nie wszystkim się powiedzie. Jak opowiadają sami studenci trzyletnia aplikacja jest to rywalizacja o utrzymanie się. Natomiast, gdy już się uda i uzyska się zatrudnienie w swoim zawodzie to można, patrząc się na płacę prawników po aplikacji, całkiem nieźle zarobić. Oprócz dochodów zyskuje się także prestiż społeczny i zawodowy, który jest cenny.
18-07-12 03:45:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.