Grupy zakupowe

Mamy zły okres dla firm. Kryzys nie dotknął mocno Polski, lecz generalna słaba koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na sytuację gospodarczą i tak. Cała masa firm, by liczyć się w grze, musiało ucinać koszty i usprawniać swoją działalność. Przedsiębiorcy stanęli przed problemem znalezienia wielu źródeł dostaw i opanowania ostrej negocjacji kosztów. Z pomocą przyszedł świeży wynalazek internetowy - aukcje elektroniczne.
Bezpieczne zakupy przez internet
Autor: iStock
Treści źródłowe: iStock


Zanim wynaleziono grupy zakupowe, najpopularniejszym miejscem do dokonywania obszernych zakupów dla biznaukcje (ciąg dalszy tego materiału: logintrade.pl >> ciekawy serwis)yły aukcje elektroniczne. E-procurement Logintrade jest ich potomkiem. Internetowy portal, gdzie wyselekcjonowani porządni dostawcy oferują swoje produkty. Platforma zakupowa to taki sklep internetowy, z tą różnicą, że obraca dużo większymi ilościami dóbr. Wygodne katalogi sprawią, że w mgnieniu oka odszukamy interesujące nas towary, wystawiane opinie o dostawcach zapewnią gwarancję rzetelności transakcji, a zautomatyzowany algorytm zamówień i płatności oszczędzi czas. To korzyść dla obu stron. Dostawca zyskuje, ponieważ nie jest zmuszony promować się już gdzie indziej i otrzymuje bezpośredni dostęp do kontrahenta. W konsekwencji może zredukować ceny, tnąc wydatki na marketing. Odbiorca za to korzysta na mniejszej cenie, nie potrzebuje wdawać się w negocjacje, bo e-procurement narzuca jasne reguły wymiany handlowej. Kontrahenci wiedzą o aktualnych zamówieniach i produktach, bo grupy zakupowe posiadają elektroniczne mechanizmy rozsyłania powiadomień. Więcej o tym .

Przenieś swój biznes w nowe stulecie i już dziś wykorzystaj moc platform zakupowych!


Inni czytali też

Co to jest platforma zakupowa?

Kobieta z tabletem
Autor: iStock
Treści źródłowe: iStock
Ostatnie lata to nie jest dobry okres dla przedsiębiorstw. kryzys nie dotknął mocno Polski, ale generalna kiepska koniunktura w Unii Europejskiej oddziałuje na sytuację gospodarczą i tak. Mnóstwo firm, by liczyć się na rynku, musiało ucinać koszty i racjonalizować swoją działalność. Właściciele biznesów stanęli przed problemem dywersyfikacji dostaw i opanowania twardej negocjacji kosztów. Na ratunek nadciągnął nowy pomysł internetowy - platforma zakupowa.
22-10-12 12:01:46
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.