Spedycja wodna

Spedycja morska jest jedną z najważniejszych dróg transportu towaru. Jest to przewóz towarów lub pasażerów przez morza i oceany, w celach pozyskania pieniędzy. Dużą pozytywną stroną jest to, że transport morski ułatwia przetransportowanie dużych ilości towaru na wielkie odległości.
Autor: cliff1066
W obecnych czasach ma on znikomy procent w środkach komunikacji. Dzieje się tak dlatego, że takie podróże trwają długo. Osoby podróżujące chętniej lecą przykładowo samolotem. Zazwyczaj w krajach o mocno rozwiniętej linii brzegowej łodzi używa się jako środka lokomocji, a jest to przeważnie prom. W pozostałych przypadkach jest to transport produktów.

Inni czytali też

Usługi celne

Ciężarówka
Treści źródłowe: http://sxc.hu/
Wybierając agencję celną podczas transportu międzynarodowego, dobrze postępować z głową. W dwudziestym pierwszym wieku warto zawsze zatroszczyć się o świetny i pewny transport. Znaleźć takich ludzi, którym będzie można bez obaw zaufać. Jedną z gwarantów takiego bezpieczeństwa jest w tej sytuacji świetna obsługa celna, która pomaga uniknąć wielu trudności i problemów z przekraczaniem granic i prawem w odmiennych państwach.


Rodzaje statków Rodzaj statku, którego się używa zależy przede wszystkim od długości podróży oraz wielkości towaru. Masowiec to statek, którego stosuje się w celu przewiezienia towaru suchego, takiego jak węgiel, ruda, nawozy mineralne. Transport drobnicowy (z agencją przewożą statki zwane drobnicowcami. Jest to przewóz rzeczy małych, liczonych na sztuki i zapakowanych w skrzynkach lub beczkach. Transport płynów odbywa się za pomocą tankowców, natomiast chemikaliów za pomocą chemikaliowców. Pojedynczy transporter ma własne zalety i przystosowany jest do innych funkcji.

Mierzeja Helska, morze
Autor: Szymon Nitka
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Waluta morska Środek płatniczy określający opłatę za transport towarów przez wodę, to fracht morski. Koszt uzależniony jest przede wszystkim od gabarytów produktu oraz trasy. Wypłaca się go zazwyczaj po przewiezieniu produktów w nieuszkodzonym stanie do celu. Największe porty w Polsce znajdują się w Gdański i Szczecinie. Transport (pod tym linkiem) morski z Chin jest najczęstszym w tych portach. Ogólnie można go podzielić na pojedyncze rodzaje- przykładowo wahadłowy, kabotażowy, liniowy i trampowy. Jest to podział ze względu na trasy podróży oraz czas jej trwania. Na przykład transportem kabotażowym określa się żeglugę między portami w jednym kraju. Statki pływające wahadłowo to te, powiązane tylko z dwoma portami. Transport (serwis) liniowy to podróże zgodnie z określonymi planami i grafikami. Największy odsetek transportu wodnego to przede wszystkim żegluga morska.

Jeśli potrzebujesz agencji celnej, która będzie sprawnie reprezentować twoje przedsiębiorstwo przed służbami państwowymi, do Google wpisz słowa wg wzoru „agencja celna lokalizacja” (na przykład: „agencja celna w Warszawie”).
Treści źródłowe: pl.itl-omega.eu
18-08-30 07:11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.