Podziemne zbiorniki na ścieki

Autor: Paclan
Zarówno w gospodarstwie rolnym jak i zwykłym domu w miejscu, w którym nie ma ogólnodostępnej kanalizacji montaż zbiorników czy to na ścieki czy też na wodę deszczową jest zabiegiem niezbędnym. Pytanie co jest ważne przy wyborze takiego zbiornika, gdzie go umiejscowić w gospodarstwie i czy konieczne jest montowanie osobnego zbiornika na deszczówkę??? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie państwo w poniższym tekście. Zbiorniki na deszczówkę
Opady mają to do siebie, że występują z różnym nasileniem i trudno z góry przewidzieć w jakich okresach wystąpi susza, a w jakich ulewy. Biorąc pod uwagę jedynie okres maj-wrzesień, średnia miesięczna ilość opadów w tym okresie wynosi 50-70 mm zależnie od regionu. Odpowiada to średnio 60 litrom wody na metr kwadratowy, przy czym taki napływ może wystąpić jednorazowo przy intensywnej ulewie lub rozłoży się równomiernie na kilka dni w ciągu miesiąca. Przyjmując taki opad, ilość wody możliwa do odprowadzenia z dachu o powierzchni ok. 200 m2 to ok. 12 m3. Budowa tak dużego zbiornika na deszczówkę to znaczny wydatek i dlatego z reguły nie instaluje się większych niż 3-4 m3, zwłaszcza że intensywne opady mogą występować sporadycznie. W gospodarstwie rolnym można zamontować większy zbiornik ponieważ ilość wykorzystywanej wody jest zdecydowanie większa w związku z czym inwestycja szybciej się zwróci. Bezodpływowe zbiorniki na ścieki Zbiorniki bezodpływowe, potocznie zwane szambem, służą do gromadzenia ścieków do czasu ich wywiezienia do lokalnej oczyszczalni. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie problemu ścieków na terenach, z których nawet po oczyszczeniu nie można ich odprowadzać ani do gruntu, ani do wód powierzchniowych czy rowów melioracyjnych. Zbiorniki na szambo można kupić gotowe lub wykonać samemu. Stanowczo polecany jest ten pierwszy wariant, bo chociaż droższy, mamy pewność, że szambo będzie szczelne i nie będziemy zanieczyszczać wody i gleby na własnej działce. Popularne są zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych lub żelbetu. Ze względów higienicznych zawartość zbiorników na ścieki powinna być usuwana raz na 10-14 dni, dlatego też pojemność zbiornika powinna wynosić 8-10 m³. Gdzie szukać korzystnych ofert??? Kupując zbiornik najlepiej jest skorzystać z internetu. Znajdziemy tam najkorzystniejsze cenowo oferty dystrybutorów różnego rodzaju zbiorników. Wszystko, co musimy zrobić, to wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: szambo plastikowe bądź też zbiorniki na deszczówkę i już po chwili będziemy mogli przeglądać dostępne oferty.


Inni czytali też

Rękodzieło w cenie, czyli kartki robione ręcznie.

skrzynki na listy
Autor: Blomus
Treści źródłowe: http://www.smakprostoty.pl
W okresie tak rozpowszechnionego internetu oraz ogólnej komputeryzacji, zanikły już zwyczaje pisania listów czy robienia notek w kalendarzach i notesach. Zdumiewa więc stan rzeczy, iż sklepy, jakie proponują wyżej opisane przedmioty cały czas funkcjonują, a co więcej błyskawicznie się rozwijają. Na kuli ziemskiej znaleźć więc można pasjonatów owej starej zdawać by się mogło metody porozumiewania.
18-07-12 10:40:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.