Idealne prezenty – co kupić, żeby sprawić radość?

Święta, urodziny i rocznice – to zwykle wtedy obdarowujemy się prezentami. To wiąże się więc z dylematem: co kupić? Każdy ma inny gust i przy okazji wymagania, ale najważniejsze, żeby nie wybierać prezentu dla siebie.
Autor: future-toys.pl
Czasami nawet najbliższym trudno wybrać odpowiedni prezent. Zwykle zależy nam na czymś wyjątkowym, co na pewno jest spełnieniem marzeń obdarowanego, jednak to zbyt mały stan konta jest główną barierą. Trudno opisać prezent idealny, bo nie da się stworzyć uniwersalnej podpowiedzi. Łatwiej jednak określić, czym jest prezent fatalny, a tego należy się wystrzegać.

książka na ratunek
Autor: Materiały prasowe
Gdy już upadną wszystkie prezentowe koncepcje, najlepiej wybrać się do księgarni i pobuszować wśród półek. Zwykle obawiamy się, że nie trafimy w gust czytelniczy lub podarujemy drugi egzemplarz tej samej książki do kolekcji. Warto więc zrobić wcześniej mały sondaż, ale nie brakuje nigdy dobrych nowości książkowych. Można zaryzykować stwierdzenie, że dobrych książek nigdy za wiele.

Nigdy nie kupuj...
Podstawowym błędem wszystkich kupujących prezenty jest kierowanie się własnym gustem i przy okazji potrzebami. Ozdobne figurki i świeczniki to zło konieczne. Można je właściwie kupić jedynie przyjaciołom, którzy mają do nich słabość. Meblowanie i ozdabianie czyjegoś mieszkania jest niemalże nietaktem. Można by tutaj mnożyć podobne przykłady, ale zamiast tego, warto stworzyć pewną regułę: nie kupujmy niczego, co informuje, że zabrakło nam pomysłu. Komplety kosmetyków i pięknie zapakowane w folie strech zestawy mydełek lub świeczek – pasują tylko wtedy, gdy mamy pewność, że adresat ucieszy się z takiego prezentu.

Inni czytali też

Jak wydać pracę naukową?

książki
Autor: ricoeurian
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Książka leżąca w zakurzonej szufladzie nie istnieje. Najistotniejsza jest jej istnienie na rynku i dostępność dla czytelników. Wiele osób pisze do szuflady – zaczynając od wierszy, poprzez felietony, na znaczących tekstach kończąc. Jeśli tym, co spędza nam sen z powiek, jest wydanie pracy naukowej, można zwrócić się do wydawnictw oraz gazet i portali internetowych. Pamiętajmy, że obecna technologia zapewnia nam bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o publikację artykułu.


Opakowanie ma znaczenie Nawet drobiazg można ładnie zapakować. W czasie świąt w galeriach handlowych są specjalne punkty, w których można skorzystać z pomocy w pakowaniu. Pracuje tam zwykle pani, która jest sprawna jak maszyna pakująca, więc mniej zdolni lub leniwi uzbroją się dzięki niej w idealny prezent. Sami możemy też spróbować, kupić papier i taśmy pakowe – wcale nie musimy mieć profesjonalnej wiązarki, bo własnoręcznie opakowany podarunek ma jeszcze większą wartość. maszyna pakująca
19-11-14 07:07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.