Audyt infrastruktury informatycznej dla właścicieli spółek

biurko
Autor: geishaboy500
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Bez wątpienia każd, kto posiada firmę wiem, czym jest audyt finansowy. Mniej znanym typem kontroli są audyty IT. Dzisiaj praktycznie każda działalność posiada rozbudowaną infrastrukturę IT złożoną z stacji roboczych, serwerów i sieci powiązań między nimi. Kontrolę nad tym wszystkim zazwyczaj składa się w ręce wyspecjalizowanych informatyków. Nadzorowanie infrastruktury IT to trudne wyzwanie, więc warto od czasu do czasu wynająć specjalistów z zewnątrz, którzy sprawdzą, czy system działa tak jak powinien. Na tym właśnie polegają audyty IT. Prowadzenie częstych i drobiazgowych badań infrastruktury IT jest kluczowe w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo zarządza wrażliwymi danymi, które trzeba zabezpieczać. Przykładem takiej firmy jest bank. Kontrolerzy prowadzą audyt, kontrolując, czy sprzęt informatyczny realizuje powszechne standardy, określane przez normy (na przykład COBIT).

Inni czytali też

Detektyw - kiedy przydaje się pomoc specjalisty?

Biznesmen
Autor: http://sxc.hu
Treści źródłowe: http://sxc.hu
Bywają takie sytuacje w życiu osoby, że nieodzowne jest skorzystanie z pomocy, jaką oferuje biuro detektywistyczne. Nie okłamujmy się, często policja nie radzi sobie dobrze z na przykład poszukiwaniem zaginionych obywateli. Wyszkolony detektyw, który dysponuje dużą ilością czasu i charakteryzuje się sprytem i talentami dedukcyjnymi, potrafi o wiele więcej pomóc niż organy ścigania.


Rozsądnym rozwiązaniem, które sprawi, że system komputerowy działalności będzie wydajny i zabezpieczony, jest postawienie na outsourcing IT. Jest to oddanie obsługi infrastruktury IT w ręce fachowców z zewnętrznej firmy, która świadczy usługi dla biznesu. Opłacenie zespołu zewnętrznego to oszczędność pracy – nie trzeba spędzać godzin na rekrutacji kandydatów z anonsów. No i rzecz jasna dostajesz gwarancję, że nad infrastrukturą czuwają najlepsi ludzie.

Kolejnym skutecznym sposobem na zwiększenie efektywności firmowych komputerów jest konsulting IT, zasadzający się na wynajęciu zespołu doradców, którzy podpowiedzą, jakie zmiany należy wprowadzić, by ulepszyć infrastrukturę sieciową. Modyfikacją, która jest zwykle rekomendowana przedsiębiorstwom, jest tak zwana wirtualizacja serwerów, czyli włączenie na jednej maszynie kilku osobnych serwerów. Tą drogą da się przyciąć budżet przedsiębiorstwa, nie kupując innych, kosztownych w funkcjonowaniu maszyn.
Autor: Rufus
20-07-03 07:16:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.