Zdrowe trenowanie mięśni

Jeśli sporo trenujemy, rozbudowujemy muskulaturę, rzeźbimy ciało musimy bardzo uważać na to co i jak jemy. Niezwykle ważne jest to, by dostarczać ciału wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. niezwykle ważne są proporcje węglowodanów do białka i tłuszczów. Węglowodany są podstawowym źródłem energii w organizmie człowieka, dlatego powinny stanowić około 60-70 procent naszej diety. Na drugim miejscu znajdują się białka, niezbędne do budowania mięśni, budowania odporności i jeszcze innych procesów. Na koniec mamy tłuszcze tez niezbędne choćby do przyswajania pewnych witamin oraz właściwego działania neuronów.

suplementy diety
Autor: Centrum Naturhouse
Treści źródłowe: Centrum Naturhouse
Każdy z wymienionych składników jest nam konieczny, więc każda dieta wykluczająca albo znacznie ograniczająca którykolwiek z nich z założenia nie będzie dobra.

Jeżeli planujemy rozwinąć mięśnie, prawdopodobnie pragniemy rezultat ujrzeć właściwie natychmiast. W tej sytuacji należy pomyśleć o odżywkach dla kulturystów. Powinno się jednakże stosować je z umiarem, zdecydowanie nie przekraczać zalecanej dawki, a najlepiej robić to po konsultacji z lekarzem. Nie zapomnijmy przed rozpoczęciem brania wszelkich odżywek i środków wspomagających wykonać najprostsze badania krwi i moczu. Gdy wszystkie wyjdą w porządku możemy iść po zakupy.

Astaksantyna w kapsułkach
Autor: http://sxc,hu
Treści źródłowe: http://sxc,hu
Najpopularniejszą odżywką jest kreatyna. Sprzedaje się ją pod różnymi etykietami, zwykle creatine lub tego typu.

Zobacz ten odnośnik, gdyż znajdziesz tu absorbujące treści, które na pewno Cię zaintrygują - to bardzo ważna strona!

Kreatyna jest głównym przekaźnikiem energii w tkance mięśniowej i wspomaga ich działanie. Możemy zwrócić uwagę również na aminokwasy BCAA, znane jako aminokwasy rozgałęzione. Odżywki takiego typu są dość prosto dostępne a ich największą zaletą jest poprawa ogólnej kondycji. Działanie mięśni wspiera również tlenek azotu (nitric oxide), którego działanie opiera się na powiększeniu mięśniowego przepływu krwi oraz dostępności tlenu.

Chcesz zgłębić opisywany temat z innej perspektywy? Jeżeli tak, to najlepszą metodą jest kliknięcie tego linku. Tam zweryfikuj szczegóły (http://www.matchpoint.com.pl/oferta/badminton/).Inni czytali też

Naturalne suplementy - wspieraj swój organizm

biegacze
Autor: Adidas
Treści źródłowe: Adidas
Jeżeli pragniemy utrzymać zdrowie i świetne samopoczucie na długie lata, warto pomyśleć, czy dostarczamy organizmowi wszystkich potrzebnych składników. Odpowiednia dieta, bogata w białko, złożone węglowodany, świeże owoce i warzywa to dobra baza. Druga sprawa to ćwiczenia. Każdy wysiłek fizyczny sprawi, że będziemy lepiej się czuć i dłużej zachowamy sprawność. Nikt nie każe nam od razu biegać maratonów, czy zdobywać ośmiotysięczników, maszerowanie i wycieczki rowerowe spokojnie wystarczą. trzeba także dbać o siebie. Stosowanie dobrych kosmetyków pozwoli nam utrzymać urodę. Nasza skóra będzie gładsza i zdecydowanie później dostrzeżemy oznaki starzenia.


Ostrożnie jednak ze stosowaniem. Wszelkiego typu schorzenia związane z ciśnieniem krwi uniemożliwiają przyjmowanie takiego typu środków. Trzeba uważać także na popularny dodatek znany jako tribulus lub tribulis. To naturalnego pochodzenia roślinny testosteron.
Algi w tabletkach
Autor: Vitana
Treści źródłowe: Vitana
Umożliwia szybki rozwój mięśni, lecz trzeba uważać aby go nie przedawkować.

Wszystko jest dla ludzi, różne odżywki dopuszczone do sprzedaży również, ale są osoby, które biorą je zupełnie bez żadnego myślenia. Napychają się wszystkim co wpadnie im w ręce, a to kończy się zwykle schorzeniami serca, układu krwionośnego, a w skrajnych przypadkach nawet zgonem. Odżywki dla kulturystów należy stosować z głową. Tylko wtedy będą rezultaty, muskulatura będzie doskonała, mięśnie będą działały prawidłowo i unikniemy skutków ubocznych. Nie przekraczajmy zalecanych dawek, zgłaszajmy się co jakiś czas badania kontrolne i wszystko będzie w porządku.
20-01-10 07:09:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.