Wagi do wożenia palet

Paleta, niekiedy nazywana platformą, jest płaską, wielokrotnie zrobioną z drewna konstrukcją. Używana niejednokrotnie jako usztywnione podłoże, na którym rozmieszcza się nieduże produkty idlatego też w większej liczbie przenosi je. Wagi paletowe zbudowane zostały w ten sposób, ażeby mogły być przenoszone za pomocą wózków widłowych.
waga jubilerska
Treści źródłowe: http://www.wagi-elektroniczne.pl/
Wyróżniamy kilka typów palet.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej drukarki cij na omawiany wątek - informacje okażą się z pewnością niesamowicie interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Najbardziej popularną jest tak nazywana europaleta. Znaleźć możemy ją często w sklepach, marketach, gdzie przy jej użyciu przenosi się artykuły spożywcze (zobacz ofertę sklepu). Stosowane są także w rozmaitego typu magazynach.

Każde wyroby, produkty i przedmioty mieszczące się na palecie posiadają swoją określoną wagę. Nie na każdym kroku jest ona równa maksymalnemu obciążeniu tego typu konstrukcji, a jej określenie jest bardzo istotne. Dlatego też drobiazgowe zważenie tego, co się na niej znajduje niesie ze sobą pewne skutki. Stworzono dlatego urządzenia nazywane wagami paletowymi. Służą one właśnie do ustalania masy treści palet, z reguły tych typu euro. Łączy się z dostosowaniem ich rozmiarów do tej konstrukcji (840 x 1200 mm).

Sklep internetowy oferuje tego rodzaju wagi przemysłowe. Posiada w swoim zbiorze wagi lakierowane paletowe oraz nierdzewne wagi paletowe. Te pierwsze służą do pracy w suchym pomieszczeniu. Skonstruowano je w ten sposób, by załadunek palety na nią mógł przebiec zarówno za pomocą wózka niskopodnoszącego jak i wózka widłowego. Kolejnym atutem tego urządzenia jest jego niewielka waga własna. Jest przez to bezproblemowe w transporcie. Ponadto, niestosowana zajmuje niewiele miejsca.

Inni czytali też

Co trzeba zabrać na górską wycieczkę

góry zimą
Treści źródłowe: pl.tripadvisor.com
Przygotowanie na wyprawę górską jest bardzo znaczące - niestała i kapryśna pogoda, nagłe zmniejszenie się temperatury w górach są nierzadkie. Chociaż wyprawa w góry to zdrowa forma spędzania wolnego czasu, to może się niedobrze skończyć, jeśli nieprawidłowo się przygotujemy. Pamiętajmy, dobre buty górskie to niezbędnik, solidne plecaki turystyczne i odzież to druga rzecz.


Godną zaoferowania jest waga paletowa lakierowana KPZ model 1EM. Platforma wagowa zrobiona jest z lakierowanej stali. Miernik z kolei z wytrzymałego tworzywa ABS. Opcjonalnie można powiesić go na ścianie za pomocą specjalnie wykonanego do tego uchwytu. Ułatwieniem w pracy są też rolki i uchwyt transportowy. Waga ta ma podświetlany wyświetlacz LCD. Opcjonalnie urządzenie to może posiadać legalizację. Odbywa się to wtedy za dodatkową zapłatą. Polecane są też wagi platformowe firm axis i CAS. Ta druga ma typowy żółty kolor.

Jeśli chodzi o wagi nierdzewne paletowe, sklep poleca te od producentów AXIS i KPZ. Są one robione ze stali nierdzewnej. Dlatego też ich użytkowanie może mieć miejsce w zawilgoconym środowisku, gdzie urządzenie wykonane ze zwyczajnej stali mogłoby ulec zniszczeniu.

Polecane są także pracy w miejscu, gdzie jest groźba zapylenia ich oraz przy produkcji agresywnych środków chemicznych. Konstrukcja tych wag, tak samo jak belki tensometryczne i obudowa miernika są bardzo wytrzymałe. Ta ostatnia ma ponadto zabezpieczenie IP65 (klasa szczelności).

Cenną polecenia jest waga paletowa nierdzewna AXIS model 4B_PAN. Tutaj mamy do czynienia z belką tensometryczną o klasie szczelności IP68. Tak samo jak inne produkty tego rodzaju, zaopatrzono ją w uchwyt który umożliwia montaż miernika na ścianie. Opcjonalnie może mieć też złącze RS 232. Plusem są także wspomniane wcześniej wymiary dostosowane do określenia masy palet typu euro.

Sklep internetowy daje okazję kupna wag platformowych zarówno lakierowanych jak i nierdzewnych z dodatkową usługą, jaką jest ich legalizacja. Wtenczas koszt odrobinę zwiększa się.
Treści źródłowe: Wagi-elektroniczne.pl
Autor: A.Z.
24-04-21 07:01:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.