Rośnie liczba chętnych do nauki polskiego

Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce i chce się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno kadra zarządzająca w zagranicznych korporacjach, menedżerowie rozmaitego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, coraz liczniej uczący się w Polsce, bo nasze uczelnie, szczególnie techniczne, cieszą się dobrą opinią. Nasz język poznają sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i właściciele restauracji, a także małżonkowie z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą skomplikowaną gramatykę i trudną wymowę, ale również kulturę polską i elementy.
Akustyka w szkole
Autor: Armstrong
Treści źródłowe: Armstrong
Jeszcze kilkanaście lat temu język polski dla obcokrajowców uczony był wyłącznie przez instytuty języka polskiego otwierane przy uczelniach wyższych. Poloniści, którzy chcieli się uczyć naszego języka jako obcego, musieli zaliczać specjalne kursy, a przede wszystkim znać bardzo dobrze choć jeden język obcy. Obecnie nauką języka Kochanowskiego trudnią się także szkoły językowe, gdyż zazwyczaj firmy z kapitałem zagranicznym zamawiają kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim nauczycielem przeprowadzane są na terenie firmy (zobaczysz tutaj na Szkoły języka polskiego promują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo bardzo często językiem wyjściowym dla nauczania j. polskiego egzotycznych obcokrajowców jest angielski. Nadal bardzo modne są też szkoły wakacyjne języka polskiego dla obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez naukę języka rodziców i dziadków chcą dotrzeć do swoich korzeni. Dla nich polish lessons to szansa zgłębienia kultury, z której wywodzą się ich przodkowie.
nowoczesna szkoła
Co ciekawe, nauka języka polskiego staje się też modna w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie żyje i pracuje wielu Polaków.

Zainteresował Cię ten wpis? To znakomicie, ponieważ oryginalny wpis (https://www.certificator.eu/pl/certification/fire-certificate.html) zawiera podobne dane do prezentowanych.

Oferty typu kursy języka polskiego warszawa to częste anonse, które cieszą się ogromną popularnością np. wśród pracodawców zatrudniających sporą grupę Polaków, Polacy są też zatrudniani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną . Jak widać, warto zgłębiać języki, a nawet znajomość polskiego w pewnych okolicznościach może stać się naszym ogromnym atutem. polskiego >> www.collegium-novum.pl/


Inni czytali też

Rola ośrodka doskonalenia nauczycieli

Autor: STABILO
Stanowisko pedagoga to stanowisko niezwykle istotne i niezbędne. Łączy się z wielką odpowiedzialnością, gdyż to szczególnie od pracowników oświaty zależy poziom edukacji młodych pokoleń, a co za tym idzie przyszłość społeczeństw. Osoby te powinny więc posiadać odpowiednie warunki do pełnienia funkcji, a także posiadać niezbędną wiedzę i zdolności.
19-10-26 07:07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.