Zbawienny wpływ soli bocheńskiej na organizm i jego funkcjonowanie

Kiedyś sól była warta tyle,co kamienie szlachetne. Kopalnie soli w średniowiecznej Polsce zazwyczaj posiadali najzamożniejsi panowie lub sam król. Dziś sól kuchenna stała się powszechna. Cenniejsze stały się sole lecznicze, bardzo popularne w ośrodkach Spa i w domowym użytku.

Inni czytali też

Ostempluj swoje zmarszczki

peeling
Autor: Scanmed Multimedis
Treści źródłowe: Scanmed Multimedis
Spowolnić proces starzenia się skóry wokół tak delikatnych obszarów, jak oczy czy usta to prawdziwe wyzwanie dla specjalistów medycyny estetycznej. Centrum WellDerm jako pierwsze w Polsce wprowadziło zabieg „stemplowania”, który bezinwazyjnie i skutecznie wygładza zmarszczki. Rewitalizacja twarzy w kilka zabiegów!


Domowa strefa relaksu
Autor: PARA PAINTS
Treści źródłowe: PARA PAINTS
Najczęściej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól bocheńska. Określenie to pochodzi od małopolskiej miejscowości Bochnia. Roztwory tej soli zawierają jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Używane są zarówno rozpuszczając w wannie ( tutaj powinno się użyć jej około kilograma), jak i inhalacjach ( kilka gramów na szklankę to odpowiednia ilość ).

Autor: iStockphoto.com
Sól jodobromowa jest polecana w przypadku chorób reumatycznych, zapaleń stawów, wszelkich schorzeń kości i zapalenia korzonków. Sole lecznicze pomagają przy rehabilitacji i rekonwalescencji, a i również ułatwiają wypoczynek po długotrwałym wysiłku, rozluźniając. To nie wszystko, inhalacje mają nieoceniony wpływ na zwalczanie schorzeń dróg oddechowych, wspomagają wykrztuszanie i obniżają przekrwienie błon śluzowych, tłumiąc ból. Też w dermatologii sól bocheńska znajduje zastosowanie. Stosuje się ją, obok głównych leków, w kuracji wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Autor: SmartPR
Treści źródłowe: SmartPR
Sole lecznicze znajdziemy w szpitalach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, klinkach odnowy biologicznej i masażu. Mocno popularne też obecnie stały się groty solne, gdzie przez moment można się wyluzować pośród ożywczych brył solnych. Umożliwia to użytkownikom poczuć się zupełnie jak na brzegu morskim i uzupełnić moc na kolejne dni. sól - producent soli drogowej -
Autor: opracowanie własne
19-02-09 07:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.