Zbawienny wpływ soli bocheńskiej na organizm i jego funkcjonowanie

Kiedyś sól była warta tyle,co kamienie szlachetne. Kopalnie soli w średniowiecznej Polsce zazwyczaj posiadali najzamożniejsi panowie lub sam król. Dziś sól kuchenna stała się powszechna. Cenniejsze stały się sole lecznicze, bardzo popularne w ośrodkach Spa i w domowym użytku.

Domowa strefa relaksu
Autor: PARA PAINTS
Treści źródłowe: PARA PAINTS
Najczęściej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól bocheńska. Określenie to pochodzi od małopolskiej miejscowości Bochnia.sprawdź sam na której wizycie zakładany jest aparat ortodontyczny na której wizycie zakładany jest aparat ortodontycznyRoztwory tej soli zawierają jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Używane są zarówno rozpuszczając w wannie ( tutaj powinno się użyć jej około kilograma), jak i inhalacjach ( kilka gramów na szklankę to odpowiednia ilość ).

Autor: iStockphoto.com
Sól jodobromowa jest polecana w przypadku chorób reumatycznych, zapaleń stawów, wszelkich schorzeń kości i zapalenia korzonków. Sole lecznicze pomagają przy rehabilitacji i rekonwalescencji, a i również ułatwiają wypoczynek po długotrwałym wysiłku, rozluźniając. To nie wszystko, inhalacje mają nieoceniony wpływ na zwalczanie schorzeń dróg oddechowych, wspomagają wykrztuszanie i obniżają przekrwienie błon śluzowych, tłumiąc ból. Też w dermatologii sól bocheńska znajduje zastosowanie. Stosuje się ją, obok głównych leków, w kuracji wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Autor: SmartPR
Treści źródłowe: SmartPR
Sole lecznicze znajdziemy w szpitalach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, klinkach odnowy biologicznej i masażu. Mocno popularne też obecnie stały się groty solne, gdzie przez moment można się wyluzować pośród ożywczych brył solnych. Umożliwia to użytkownikom poczuć się zupełnie jak na brzegu morskim i uzupełnić moc na kolejne dni. sól - producent soli drogowej -
Autor: opracowanie własne
21-12-06 13:01:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.