Z jakiego powodu niepubliczna opieka zdrowotna jest skuteczniejsza niż państwowa

Nasza służba zdrowia pozostawia sporo do życzenia i nawet jeżeli nie wszystkie złe opinie padające|nie każda negatywna opinia wypowiadana pod jej adresem są całkowicie zgodne ze stanem faktycznym, nie da się ukryć, że dużej większości trudno jest odmówić ziarna prawdy.

Piotr Osuch, specjalista chirurgii plastycznej
Autor: Future PR
Treści źródłowe: Future PR
Najgorsze są głównie niekończące się kolejki, bardzo kłopotliwe przede wszystkim, wtedy, kiedy zależy nam na kontakcie ze specjalistą. Chorzy są również niezadowoleni z tego, że obłożony coraz to większymi obowiązkami doktor traktuje ich w sposób nieindywidualny, nie poświęcając im nadmiernej uwagi. Jednym ze sposobów na poradzenie sobie z tym problemem jest przejście ku prywatnej opiece medycznej i właśnie z tego typu sytuacją coraz częściej mamy do czynienia w Krakowie.

Kraków może chwalić się akademią medyczną która cieszy się uznaniem w skali całej Polski, gdy więc potrzebny jest nam dermatolog lub laryngolog Kraków nie narzeka na brak specjalistów. To, że spora większość z nich chce postawić na opiekę niepubliczną będzie mogło być niekorzystne głównie ze względu na wymagane od pacjentów dodatkowe wkłady finansowe. Ci ostatni coraz częściej dają jednak do zrozumienia, że wówczas, gdy potrzebny jest nam solidny dermatolog Kraków nie musi obawiać się o to, że zabraknie chętnych do płacenia za jego usługi.

centrum Larmed
Autor: Centrum DER-MED
Co ciekawe, chorzy są skłonni płacić specjalistom nie dlatego, że doceniają ich kompetencje, ale i dlatego, że zależy im na jak najszybszej odpowiedzi na rozwijające się w ich przypadku problemy zdrowotne. Bardzo dobrym przykładem wydaje się w tym kontekście poradnia (renomowana poradnia w Legnicy) okulistyczna Kraków nie może bowiem narzekać na małe zainteresowanie jej ofertą. Co ciekawe, trafiają do tej przychodni zarówno młodzi, ale także i starsi pacjenci. Wszechobecne kampanie społeczne uświadamiają bowiem, jak istotne jest dbanie o oczy, a skoro państwowa służba zdrowia nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, wsparcie się na jej niepublicznym odpowiedniemu nie znajduje alternatywy. Bardzo podobnie jest i wówczas, kiedy potrzebna nam prywatna pracownia USG Kraków bowiem przykuwa uwagę właśnie jako miasto, w którym nie można skarżyć się na jej obecność. Po raz kolejny do głosu dochodzi przy tym świadomość samych chorych, jacy nie chcą ryzykować uszczerbku na zdrowiu w imię bezpłatnego leczenia.
Autor: Arek
22-08-06 07:01:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.