Cięcie i grawerowanie laserem

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które mają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w produkcji, nośnikach CD i DVD, mierzeniu odległości, technice kosmicznej, medycynie, metodach namierzających w militariach, komunikacji, w filmach i poligrafii. W moim tekście największą uwagę zwrócimy właśnie na poligrafię.

To niezły moment, aby zgłębić więcej danych na opisywany temat - konieczne jest tylko omówienie (https://www.poldannet.pl/pl), które wyświetli niezbędne informacje.

Odpowiem na pytania, do czego przydać się może grawerowanie laserem i jakie właściwości mają plotery laserowe.


Laser w służbie piękna
Autor: DER-MED
Treści źródłowe: DER-MED
Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Może przecinać rozległą gamę materiałów, od drewna, przez plexi, aż po metal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich z powodzeniem wygraweruje na przykład tablice, trofea, każdego rodzaju panele, litez metalu - sprawdź to -ry z metalu. Z sukcesem się sprawdzą przy wyrobie monet, plakietek i wszelkiego gatunku inskrypcji na dowolnej powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem spełni nawet najbardziej wymagające zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. Poza tym zapłacimy za pewność, że wyżłobione linie będą bezbłędnie proste.

W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najpopularniejsze są dwa. Laser CO2 jest niebywale precyzyjny, wykazując się dokładnością w granicach 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że przydaje się także w medycynie plastycznej. Potrafi zniwelować część zmarszczek, a i również załatać oszpecające twarz blizny po przewlekłym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Autor: Sola
Treści źródłowe: Sola
Często używanym przyrządem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie przydają się one do mniej wymagających zleceń, a wygoda i automatyzacja obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu zakładach.
Treści źródłowe: Lasertechnik
22-08-18 12:01:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.