Cięcie i grawerowanie laserem

Laser towarzyszy nam już od pięćdziesięciu lat. Na palcach jednej ręki można policzyć wynalazki, które mają tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w produkcji, nośnikach CD i DVD, mierzeniu odległości, technice kosmicznej, medycynie, metodach namierzających w militariach, komunikacji, w filmach i poligrafii. W moim tekście największą uwagę zwrócimy właśnie na poligrafię.

To niezły moment, aby zgłębić więcej danych na opisywany temat - konieczne jest tylko omówienie (https://www.poldannet.pl/pl), które wyświetli niezbędne informacje.

Odpowiem na pytania, do czego przydać się może grawerowanie laserem i jakie właściwości mają plotery laserowe.


Laser w służbie piękna
Autor: DER-MED
Treści źródłowe: DER-MED
Laser wykazuje się niesamowitą precyzją przy wypalaniu linii. Może przecinać rozległą gamę materiałów, od drewna, przez plexi, aż po metal nawet. Znakowarka laserowa w zakładach grawerskich z powodzeniem wygraweruje na przykład tablice, trofea, każdego rodzaju panele, litery i cyfry z metalu. Z sukcesem się sprawdzą przy wyrobie monet, plakietek i wszelkiego gatunku inskrypcji na dowolnej powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem spełni nawet najbardziej wymagające zadanie poligraficzne, jakie wymyślimy. Poza tym zapłacimy za pewność, że wyżłobione linie będą bezbłędnie proste.

Inni czytali też

Produkty zdrowe

warzywa
Autor: Javier Ignacio Acuña Ditzel
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
W ostatnim czasie coraz większa rzesza ludzi przywiązuje wagę do tego, jakie wyroby żywnościowe kupuje. Znacznie większy nacisk niż kiedyś położony jest na wartości zdrowotne produktu, a nie jedynie na jego smak czy wygląd. Takie czynniki posiada tak zwana żywność ekologiczna. Tym określeniem definiuje się wszelkiego rodzaju wyroby otrzymane sposobami naturalnymi w rolnictwie.


W bogatym spektrum laserów do grawerowania, najpopularniejsze są dwa. Laser CO2 jest niebywale precyzyjny, wykazując się dokładnością w granicach 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że przydaje się także w medycynie plastycznej. Potrafi zniwelować część zmarszczek, a i również załatać oszpecające twarz blizny po przewlekłym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Autor: Sola
Treści źródłowe: Sola
Często używanym przyrządem w poligrafii jest ploter laserowy. Świetnie przydają się one do mniej wymagających zleceń, a wygoda i automatyzacja obsługi sprawia, że znajduje zastosowanie w wielu zakładach. z metalu - więcej -
Treści źródłowe: Lasertechnik
19-05-10 07:02:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.