Ocena 360 stopni jako główna ocena pracownicza

Od dawna już pracownicy podlegają sprawdzaniu. Niegdyś wykorzystywano na ten cel ścisłe zasady, a praca przeprowadzana była pod ostrym nadzorem przełożonych. Teraz, by dowiedzieć się na ile dobrze pracujemy opracowane zostały różne techniki oceny. Ocena pracownicza ułatwi menagerowi dokonać właściwej selekcji, ale także pochwalić tych najlepszych i odpowiednio ich zachęcać.


Wśród najpopularniejszych a zarazem tych najlepszych metod znajduje się technika, a tak naprawdę ocena 360 stopni. Chodzi w niej o badanie całego otoczenia pracownika i w ten sposób dokonywana jest jego analiza. Ten rodzaj sprawdzania zalicza się do nadzwyczaj właściwych, bo zbierane dane wywodzą się nie tylko od samego sprawdzanego, ale też jego partnerów, współpracowników, i nawet klientów, z którymi miał okazję pracować. Badanie to daje więc wiele wskazówek odnośnie możliwości badanego i pozwala lepiej go zmobilizować znając fakty na jego temat ze źródeł z zewnątrz. Partnerzy mogą powiedzieć kilka słów w temacie ocenianego dając informacje na temat jego konkretnych zachowań w pracy, sam oceniany, jednakowoż ma możliwość własnej samooceny, co też pomaga mu naprawić własne jakiekolwiek błędy w pracy.

Autor: materiały prasowe
Sama ocena 360 stopni ma wpływ także na zaspokajanie potrzeb współpracowników i ogólnej organizacji, ponieważ wymierza postępy pracy oraz daje ilustrację wszelkich uchybień. To wydaje się być kwestią kluczową do zarządzania zdrowego, mocnego i efektywnego zespołu. Wyszukanie luk ma pomóc bardziej zmobilizować grupę i sprawić, że będą bardziej pochłonięci i zintegrowani z firmą.

W aktualnych czasach zdaje się rzeczą najważniejszą, aby pracownicy nie byli tylko robotem do realizowania planów ilościowych. Teraz (handlopak.pl) kładzie się głównie nacisk na jakość realizowanych zadań. By zdobyć to całkowicie trzeba o nich zadbać. To, czego nie mają i jak odnajdują się w pracy pomoże rozwikłać właśnie Ocena (zerknij na ocenie pracownika - behavio.pl/) pracownicza . Wiadomo, że zwraca ona także uwagę na rezultatach pracy danej jednostki, bo to przecież jest równie ważne.
18-08-30 08:11:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.