moda komunijna 2013

Autor: Superfoto.pl
Zestawienia kościelne są takie z tego powodu, że wymienia się w nich ludzi, którzy otrzymali chrzest święty. Rzecz jasna maluch swojej woli na temat wyznania nie potrafi wyrazić żadnym sposobem, więc ma tu świadomej decyzji. Analogicznie jest w wypadku takiego sakramentu, jak pierwsza komunia. Maluch, który idzie do komunii jest tak niedojrzały, że generalnie nie umie zrozumieć sensu rytuału. Bywa również, że nie ma wyboru.


Zazwyczaj nawet ateistyczna rodzina posyła swoje dziecko na wykłady przed komunią, żeby inne dzieciaki nie piętnowały. To przykry przykład pójścia za tłumem.

To cecha polskiego społeczeństwa, które idzie za tradycją, często wyłącznie dlatego, gdyż reszta obywateli tak robi. Mieszkańcy Polski miernie znają główne reguły religii, nie pisząc już o porządnej znajomości Biblii. Polska religijność jest powierzchowna i na pokaz.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tutaj, wyczerpujący tekst (https://stargres.pl/porady/), który tam miejscu się znajduje, także jest coś ciekawego!

Widać to w przypadku sukienki komunijne. Rodzice stroją swoje córki, wydają olbrzymie pieniądze na modne sukienki, byle tylko się pokazać. A przecież Chrystus, naczelna Osoba chrześcijaństwa, potępiał chęć pokazywania się i błogosławił skromność. Szykowne sukienki komunijne to emanacja naszego wyścigu do bycia ładniejszym od pozostałych, do zaprezentowania pieniędzy. Niestety, wielu duchownych akceptuje taki stan rzeczy. Mało który ksiąg wskazuje rodzicom na zło zmieniania tego ważnego święta w życiu dziecka w show mody.

Inni czytali też

Porządne obuwie to podstawa przy aktywności sportowej

Autor: Sport-shop.pl
Starsi ludzie często bez przerwy narzekają na nowe czasy. Stare czasy były świetne, a nowe, które przyniosły komputery, rozwój techniki oraz współczesne wynalazki, są złe, ponieważ komputeryzacja zabiera wakaty ludziom, którzy dawniej musieli mieć znacznie więcej na głowie, a dodatkowo sądzą, że urządzenia elektroniczne sprawiają, że ludzie robią się głupi i leniwi. W pewnych kwestiach należy im oddać honor: społeczeństwo stało się trochę leniwe, coraz mniej młodych osób ćwiczy dla własnej frajdy. Z drugiej strony przypatrzmy się produktom, jakie współczesne technologie dały sportowcom i temu, o ile bardziej komfortowo, bezpieczniej i korzystniej zabierać się do tego typu sportów jak futbol czy jogging.


Księża, którzy rozumieją ducha Biblii, decydują w swojej parafii, by dzieciaki założyły ubogie i standardowe alby do pierwszej komunii świętej. To bardzo rozsądne wyjście z sytuacji, które znosi rywalizacje modową i mówi, że główną cechą chrześcijanina ma być skromność.

Wejdź na ten link i poznaj dodatkowo więcej szczegółów na stronie - one też poszerzą Twój zasób informacji na podnoszony w tym artykule temat.

20-07-26 07:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.