moda komunijna 2013

Autor: Superfoto.pl
Zestawienia kościelne są takie z tego powodu, że wymienia się w nich ludzi, którzy otrzymali chrzest święty. Rzecz jasna maluch swojej woli na temat wyznania nie potrafi wyrazić żadnym sposobem, więc ma tu świadomej decyzji. Analogicznie jest w wypadku takiego sakramentu, jak pierwsza komunia. Maluch, który idzie do komunii jest tak niedojrzały, że generalnie nie umie zrozumieć sensu rytuału. Bywa również, że nie ma wyboru.


Zazwyczaj nawet ateistyczna rodzina posyła swoje dziecko na wykłady przed komunią, żeby inne dzieciaki nie piętnowały. To przykry przykład pójścia za tłumem.

To cecha polskiego społeczeństwa, które idzie za tradycją, często wyłącznie dlatego, gdyż reszta obywateli tak robi. Mieszkańcy Polski miernie znają główne reguły religii, nie pisząc już o porządnej znajomości Biblii. Polska religijność jest powierzchowna i na pokaz.

Zajmujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, to kliknij tutaj, wyczerpujący tekst (https://stargres.pl/porady/), który tam miejscu się znajduje, także jest coś ciekawego!

Widać to w przypadku sukienki komunijne. Rodzice stroją swoje córki, wydają olbrzymie pieniądze na modne sukienki, byle tylko się pokazać. A przecież Chrystus, naczelna Osoba chrześcijaństwa, potępiał chęć pokazywania się i błogosławił skromność. Szykowne sukienki komunijne to emanacja naszego wyścigu do bycia ładniejszym od pozostałych, do zaprezentowania pieniędzy. Niestety, wielu duchownych akceptuje taki stan rzeczy. Mało który ksiąg wskazuje rodzicom na zło zmieniania tego ważnego święta w życiu dziecka w show mody.

Inni czytali też

Porządne obuwie to podstawa przy aktywności sportowej

Autor: Sport-shop.pl
Ludzie w podeszłym wieku zazwyczaj bez przerwy narzekają na obecne czasy. Dawne czasy były dobre, a nowe, jakie stworzyły elektronikę, rozwój techniki i współczesne rozwiązania, są złe, gdyż komputeryzacja zabiera wakaty ludziom, którzy w dawnych, dobrych czasach musieli mieć znacznie więcej obowiązków, a dodatkowo mawiają, że urządzenia elektroniczne sprawiają, że ludzie robią się głupi i leniwi. W pewnych tematach należy im przyznać rację: środowisko młodzieży zrobiło się dość mozolne, coraz mniej młodych ludzi uprawia sport dla własnej frajdy. Z drugiej strony przyjrzyjmy się rozwiązaniom, które współczesne technologie dały sportowcom i temu, na ile wygodniej, bezpieczniej i zdrowiej zabierać się do tego typu sportów jak piłka nożna czy jogging.


Księża, którzy rozumieją ducha Biblii, decydują w swojej parafii, by dzieciaki założyły ubogie i standardowe alby do pierwszej komunii świętej. To bardzo rozsądne wyjście z sytuacji, które znosi rywalizacje modową i mówi, że główną cechą chrześcijanina ma być skromność.

Wejdź na ten link i poznaj dodatkowo więcej szczegółów na stronie - one też poszerzą Twój zasób informacji na podnoszony w tym artykule temat.

20-07-26 07:16:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.