Na jakie czynniki zwrócić uwagę układając plan treningowy?

sport
Autor: Materiały prasowe
Treści źródłowe: Sport-shop.pl
Ten, kto kiedykolwiek trenował kulturystykę pamięta, że dobry plan treningowy to absolutna podstawa. Zidentyfikowanie celów treningu, oraz dobór odpowiednich ćwiczeń, ich konfiguracji i intensywności pozwala na zoptymalizowanie efektów treningu ,a także umożliwia ocenę postępów.

Tak jak w większości dyscyplin sportowych, także w kulturystyce, trening powinien być rozłożony na etapy, w granicach których realizowane będą określone cele, np. zwiększanie masy mięśni czy poprawianie siły. Wytypowanie celów kształtuje specyfikację treningu, czyli wybór środków dzięki którym zamierzamy je zrealizować. Na przywołaną specyfikację składają się takie elementy jak:

- liczba sesji treningowych w w tygodniu,

- kolejność realizacji ćwiczeń,

- zastosowane obciążenie,

- liczba serii wykonywanych w czasie pojedynczego ćwiczenia,

- liczba powtórzeń wchodzących w skład pojedynczej serii,

- długość odpoczynku między kolejnymi seriami i ćwiczeniami.

Inni czytali też

Wszystko dla kondycji - trambambula, badminton, atlasy, rolki itp.

Autor: Sport-shop.pl
Od dłuższego czasu wiadomo, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla zdrowia. Gdy codziennie pracujemy na siedząco zaleca się, żeby chociaż piętnaście minut dziennie poświęcić na krótkie rozciągnięcie się. Dłuższy brak ruchu bowiem może nam zaszkodzić, warto więc zastanowić się nad formą uprawianego sportu.


siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Odpowiednie zaprojektowanie treningu oraz jego wytrwała realizacja są bardzo istotnymi segmentami, dlatego, że warunkują równomierny rozkład obciążenia treningowego na ćwiczone grupy mięśniowe oraz zapobiegają przeciążeniu pojedynczej grupy mięśni. Tak samo ważnym czynnikiem jest dopasowanie treningu do wydolności własnego organizmu. Nie każdy organizm odpowiada identycznie na bodźce treningowe, co skutkuje rozbieżnościami w wypracowanych rezultatach, a może również powodować przetrenowanie, a nawet urazy.

Skoro czytasz ten artykuł, to niewątpliwie jest on dla Ciebie niesamowicie absorbujący. Tutaj ponadto jest notka z www, która ma podobne zagadnienia.Stworzenie odpowiedniego panu może okazać się za trudne, zwłaszcza w przypadku początkującego. W sytuacji, gdy nie czujemy się na siłach aby osobiście rozpisać swój trening, mamy możliwość skorzystać z pomocy trenera lub zlecić rozpisanie planu firmie, która zawodowo tworzy plany treningowe. Sprawi to, że nasz trening będzie odpowiednio zaplanowany a nam nie pozostanie nic innego jak przystąpić do jego wykonywania.

Zobacz naszą kolejną witrynę. Tam zamieściliśmy interesujące wiadomości. Prosimy - doczytaj szczegóły (https://www.medilla.pl/ortezy-stawu-stabilizatory-opaski-cat-9). Będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli wątki się spodobają.

/J]
19-01-21 07:17:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.