Jak działa psychoterapia?

Egzystencja każdego człowieka, pełne jest trudnych sytuacji, z którymi nie zawsze jesteśmy w stanie sobie dać radę. W obliczu ciężkich sytuacji, każdy człowiek zadaje sobie pytanie: „dlaczego, to przydarzyło się właśnie mnie?” To pytanie, na które ciężko znaleźć odpowiedź samemu. Wówczas z pomocą przychodzi terapeuta, który pomaga ułożyć nasze życie wewnętrzne i zrozumieć siebie.
lekarz
Autor: Life Mental Health
Treści źródłowe: http://www.flickr.com
Psychoterapia jest przede wszystkim poszukiwaniem prawdy o nas samych. Owa prawda, choć zawsze jest uwalniająca, bywa gorzka. Prawie zawsze bronimy się przed tym, by ujrzeć swoją osobę w prawdziwym świetle, zdradzić słabości, agresję lub lęk. gabinet psychoterapii pomaga pacjentowi poznać i zrozumieć siebie, istotę cierpienia i niemożności   poradzenia   sobie   z   nim. Ponieważ   dzieje się to w życzliwej atmosferze, przyswajamy informacje na swój temat i czujemy się oczyszczeni. Gdy to, co dotąd było bezrefleksyjne, staje się świadome, zyskujemy nad tym kontrolę i mamy siłę, by to zmieniać.
Lekarzowi możesz zaufać
Wiele ludzi zadaje sobie pytania - co dalej mam zrobić ze swoim życiem, czy trwać w nieudanym związku, jak uporać się z porażką? A może w ogóle trudno nam zdefiniować swoje pragnienia? Może zbyt szybko się zniechęcamy lub poddajemy? Warto poszukać odpowiedzi na powyższe pytania, by czerpać z życia, to co najlepsze. Jedno jest pewne - znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania jest możliwe. Najważniejsza w tym wszystkim jest praca z samym sobą, a nie rzadko sesje psychoterapeutyczne dają właśnie taką możliwość.

Dobrze wiedzieć, że psychoterapia, to nie zestaw porad, według których należy postępować w danej sytuacji. To, co będziemy odkrywać wspólnie z terapeutą, ma jedynie pomóc w uporządkowaniu naszych myśli, uczuć, obaw, a przede wszystkim wesprzeć w pracy nad sobą i naszym wewnętrznym światem. Ową pracę jednak musimy wykonać sami, terapeuta ma tylko kontrolować jej przebieg. Jeśli odczuwamy potrzebę terapii rozmową, najlepiej zacząć od znalezienia kompetentnej osoby w naszym mieście. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło, np. „psychoterapia kraków” lub „psychoterapeuta kraków”, a przed naszymi oczami, ukaże się wiele placówek, w których otrzymamy pomoc.Sprawdź też: psychoterapia - zobacz -


Inni czytali też

Coraz nowocześniejszy kolposkop

Złota medycyna estetyczna
Autor: Bird&Co
Treści źródłowe: Bird&Co
Kolposkopy to znacząco wyspecjalizowane narzędzia diagnostyczne. Unowocześniony układ optyczny połączony z współosiowym oświetleniem umożliwia właściwą obserwację faktury zmian na tarczy szyjki macicy.
21-04-28 11:43:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.