Akcesoria kuchenne

Aby na co dzień gotować przepyszne potrawy, potrzeba sporych umiejętności kulinarnych. Niektórzy ludzie po prostu rodzą się z kuchennym talentem, inni sukcesy osiągają ciężką pracą. Jest jeszcze grono pechowców, którzy posiadają nawet swego rodzaju antytalent kuchenny, przyczynę przypalania i psucia nawet najłatwiejszych potraw.
Autor: Nancy Hugo,CKD
Jednakże same umiejętności to nie wszystko. Bardzo ważne są wysokiej klasy akcesoria kuchenne, którymi posługuje się mistrz kucharski. Nie czarujmy się – nawet najlepszy kucharz na świecie przypali prosty omlet, jeśli będzie go przygotowywał na kiepskiej patelni. Patelnie, do których nie przyczepia się jedzenie w trakcie smażenia, to współcześnie żelazny standard w każdej szanującej się kuchni.

Autor: Nancy Hugo,CKD
Ważne są także funkcjonalne garnki. Tu należy zwracać uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, garnek musi posiadać dobry projekt. Często zdarza się, że garnki mają źle umiejscowione uchwyty, które zbyt mocno się nagrzewają w trakcie gotowania i wydzielają obrzydliwy zapach topionego plastiku. Oprócz tego dobre położenie uchwytów zabezpieczy użytkownika przed bolesnymi oparzeniami w czasie przenoszenia garnka. Po drugie, garnki powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, które nie są trudne przy czyszczeniu i potrafią przetrwać przez całe lata.

To oczywiste, że potrawy przygotowane w piekarniku są dużo zdrowsze dla człowieka niż te, które się smaży. Wiele osób cierpi na uciążliwe wrzody żołądka, które sprawiają, że jedzenie pieczonych potraw staje się obowiązkowe. Aby potrawy z piekarnika udawały się bezproblemowo, konieczna jest funkcjonalna brytfanna.

Jeśli zależy ci na szybkim przygotowywaniu potraw, powinieneś zainwestować w szybkowary. Są to urządzenia, które przyspieszają proces gotowania jedzenia, ponieważ w ich wnętrzu tworzy się zwiększone ciśnienie. Gotowanie w szybkowarach powoduje, że jedzenie nie traci ważnych wartości odżywczych i przygotowuje się niezwykle szybko. Szybkowary są niezbędne na dużych wysokościach, ponieważ tam panuje niższe ciśnienie, co oznacza, że woda trudniej wrze.
18-07-12 10:40:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.