Pozbądź się nadwagi

Kłopoty z nadmiernymi kilogramami odnoszą się do coraz większej ilości osób. Zgodnie ze statystykami co piąty Polak cierpi na otyłość, a u niemal co drugiego można stwierdzić nadwagę. Co gorsze kwestia ta w coraz większym stopniu dotyczy również najmłodszych.
owoce
Autor: Naturhouse
Treści źródłowe: Naturhouse
W sieci i w kolorowych czasopismach, zwłaszcza tych dla kobiet, mnożą się skuteczne diety, których autorzy gwarantują nam sukces. W gonitwie za idealnym ciałem jesteśmy skłonni do wielu wyrzeczeń i gotowi na zażywanie mniej lub chirurg ogólny częstochowa bardziej znanych nam substancji.

Jeśli samodzielnie nie damy rady ustalić, jakiego typu dietę należy wykorzystać, wskazane jest udać się z tym problemem do dietetyka. W trakcie wizyty fachowiec wypyta nas o całościowy stan zdrowia, bieżące nawyki żywieniowe i w razie potrzeby zaleci wykonać pomocnicze badania. Dopiero na podstawie pełnych informacji wybierze nadającą się dla nas rodzaj diety. Po tym także poznamy, czy zadajemy się z dobrym dietetykiem. Należy pamiętać, że wizyta u dietetyka to nie eskapada po menu. Idziemy do dietetyka głównie po to, żeby być pewnym, że stworzona przez niego dieta jest nie tylko skuteczna, ale i zdrowa.

Na skuteczne odchudzanie z wyjątkiem skutecznie dobranej i zbilansowanej diety składa się również aktywne wykorzystanie czasu. Regularne ćwiczenia polepszają krążenie, z korzyścią oddziaływają na nasz metabolizm oraz pomagają w spalaniu zbytecznych kalorii. Jeżeli nie mamy czasu udzielać się w zorganizowanych kursach fitness lub biegać na siłownie, postarajmy się przynajmniej o trochę ruchu w naszych czterech ścianach. Rano chwilę po przebudzeniu i wieczorem przed zaśnięciem spróbujmy uskutecznić sekwencję znanych nam ćwiczeń. Zaczynajmy od takich ćwiczeń, jak pajacyki, brzuszki, pompki, ćwiczenia rozciągające... wszystko to, co przyjdzie nam do głowy. Można również zaopatrzyć się we osobisty sprzęt sportowy, taki jak np. bieżnia czy rowerek. Przy regularnych ćwiczeniach na wyniki nie trzeba będzie długo czekać.

Inni czytali też

Może trzeba jednak pomyśleć nad nabyciem trenażera

siłownia
Autor: iStock.com
Treści źródłowe: iStock.com
Wszyscy wiemy, jak ważny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Można zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia magnetyczna, czy orbitrek?”


Tak więc pamiętajmy, że skuteczna dieta to nade wszystko zdrowa dieta. Nie można zapominać, że odchudzanie także może być niebezpieczne. Zbyt szybki ubytek masy może niesłuchanie niekorzystnie odbić się na naszym samopoczuciu i zdrowiu. Do takich samych skutków doprowadza również zupełne wykluczenie z naszej diety poszczególnych produktów. Jak we wszystkim, tak w przypadku odchudzania trzeba utrzymać zdrowy rozsądek i nie polegać wyłącznie na własnej znajomości tematu, ale jeżeli mamy takie możliwości skorzystać z porady specjalisty.
Treści źródłowe: Blog dbam-o-siebie.pl
23-07-27 07:01:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.